RANKINIO LITAVIMO MOKYMAI PAGAL IPC-7711/7721 PATAISYMO, REMONTO IR MODIFIKAVIMO STANDARTĄ

Elektronikos gamintojai, norintys taupyti išlaidas, taisydami ir remontuodami elektronikos gaminius ir spausdintines plokštes, vertina IPC-7711/7721 Elektronikos gaminių pataisymo, remonto ir modifikavimo standarto pranašumus. Šis plačiai naudojamas standartas siūlo daugybę pramonėje patvirtintų metodų, kaip atlikti THD ir SMD komponentų montavimą, aikštelių, takelių ir plokščių  remontą.  

Mokymų ir sertifikavimo programa skirta įgyti IPC - 7711/7721 specialisto (CIS) sertifikatą. Mokymų programą sudaro 9 moduliai, iš kurių pirmasis yra privalomas, kitus galima rinktis pagal poreikį.

 

Sertifikavimo mokymų (pirminių) trukmė: 4 darbo dienos.
Resertifikavimo mokymų (pakartotinių) trukmė: 2 darbo dienos.
Mokymai mokami.

 

Informaciją teikia:
dr. Giedrė Adomavičienė
Inžinerinių kompetencijų centro vadovė
+370 61157620
giedre.adomaviciene@edu.ktk.lt

Mokymus veda:
Julius Šaltanis
Sertifikuotas IPC treneris
+37067753822
julius.saltanis@edu.ktk.lt


Sertifikavimo programos moduliai:
 • IPC Politika ir procedūros / Bendrosios procedūros  [Privalomas]
 • Laido paruošimas ir litavimas
 • Dangų pašalinimas ir atstatymas
 • Išvadinių komponentų įlitavimas ir išlitavimas
 • SMT Chip ir MELF komponentų įlitavimas ir išlitavimas
 • Gull Wing - SOT, SOIC, QFP komponentų įlitavimas ir išlitavimas
 • J-Lead - PLCC komponentų įlitavimas ir išlitavimas
 • *BGA komponentai (Teorinis, pagal sutarimą)
 • PCB laminato remontas
 • PCB takelių remontas
   
Mokymų turinys

Dalyviai užsiėmimų metu mokomi surasti, atpažinti ir suremontuoti elektroninių gaminių defektus. Teorinės dalies metu supažindinama su IPC organizacija, standartų taikymu ir paskirtimi. Tinkamu elgesiu darbo vietoje, priežiūra, elgesiu su gaminiais. Tipinėmis litavimo operacijomis, seka ir metodais. Supažindinama su įranga, įrankiais ir medžiagomis. Apžvelgiami tipiniai elektronikos komponentai. Mokoma atpažinti ir įvertinti galimus litavimo defektus bei jų priežastis (pagal IPC-A-610 standartą).

Praktinių užsiėmimų metu atliekamos litavimo užduotys – plokštės ir komponentų paruošimas litavimui, paviršinių (SMD) ir išvadinių (THD) komponentų išlitavimas ir įlitavimas mokomosiose plokštėse. Laidų nuizoliavimas, balinimas, litavimas tarpusavyje ir į plokštę, nutrūkusių takelių, aikštelių ir metalizuotų kiaurymių remontas. Plokštės valymas, ESD reikalavimai. Litavimo kokybės patikra mikroskopu, defektų taisymas. Pilnas standarto turinys pateikiamas ipc.org svetainėje.

Mokymų metu suteikiamos visos medžiagos, įrankiai ir literatūra. Esant poreikiui, mokymų programa pritaikoma pagal įmonės poreikius, akcentuojant ar papildant aktualiais metodais ir reikalavimais. Data gali būti derinama pagal įmonės poreikius.  Esant poreikiui, mokymai gali būti vedami įmonės patalpose.