DEFEKTŲ ATPAŽINIMO MOKYMAI PAGAL IPC-A-610 ELEKTRONIKOS GAMINIŲ PRIIMTINUMO STANDARTĄ

Taikant aukštus kriterijus elektronikos gaminiams, IPC-A-610 yra plačiausiai naudojamas tikrinimo standartas elektronikos pramonėje ir pelnė tarptautinę reputaciją, kaip galutinių produktų priimtinumo kriterijų šaltinis, bendros paskirties ir aukšto patikimumo gaminiams.

Mokymų ir sertifikavimo programa skirta įgyti IPC-A-610 specialisto (CIS) sertifikatą. Mokymų programą sudaro 7 moduliai, iš kurių pirmasis privalomas, kitus galima rinktis pagal poreikį (4,5,6 moduliams išlaikyti būtini 2 ir 3 moduliai).

 

Sertifikavimo mokymų (pirminių) trukmė: 3 darbo dienos.
Resertifikavimo mokymų (pakartotinių) trukmė: 2 darbo dienos.
Mokymai mokami.

 

Informaciją teikia:
dr. Giedrė Adomavičienė
Inžinerinių kompetencijų centro vadovė
+370 61157620
giedre.adomaviciene@edu.ktk.lt

Mokymus veda:
Julius Šaltanis
Sertifikuotas IPC treneris
+37067753822
julius.saltanis@edu.ktk.lt


Sertifikavimo programos moduliai (IPC-A-610 H revizija):
  • IPC politika ir procedūros, taikomi dokumentai, elgesys [Privalomas]
  • Litavimas ir aukšta įtampa
  • Komponentų pažeidimai, PCB ir gaminių pažeidimai
  • Sujungimai / kontaktai [Būtinas M2]
  • Išvadinių komponentų technologija ir jungiamieji laidai [Būtini M2 ir M3]
  • Paviršinio montažo technologija ir jungiamieji laidai    [Būtini M2 ir M3]
  • Tvirtinimo elementai

Mokymų turinys

Užsiėmimų metu dalyviai mokomi surasti, atpažinti ir įvertinti elektronikos gaminių defektus.

Baigęs mokymus dalyvis turės bendrą supratimą apie IPC-A-610 standartą, terminus ir apibrėžimus bei elgesį su gaminiais. Mokymų metu apžvelgiami litavimo priimtinumo reikalavimai, anomalijos, aukštos įtampos grandinių litavimas. Komponentų pažeidimai, spausdintinės plokštės ir mazgų pažeidimai. Jungčių įstatymo, litavimo ir priimtinumo reikalavimai. Išvadinių komponentų montavimas, tvirtinimas ir litavimas metalizuotose bei  nemetalizuotose kiaurymėse, jungiamųjų laidų sujungimai. Paviršinio montažo surinkimas, komponentų tvirtinimas klijais, SMT atvadai, sujungimai, specializuoti SMT kontaktai, jungtys ir jungiamieji laidai. Tvirtinimo elementų surinkimas, jungties gnybtų litavimas. Laidų ir laidų pynių pravedimas ir tvirtinimas (G revizija). Pilnas standarto turinys pateikiamas ipc.org svetainėje.

Mokymų metu suteikiama visa būtina literatūra. Esant poreikiui, mokymų data gali būti derinama pagal įmonės poreikius, galima atsinešti savo gaminius, kaip priemonę praktiniam įgūdžių taikymui (jei tai suderinama su įmonės taisyklėmis).  Esant poreikiui, mokymai gali būti vedami įmonės patalpose.