Stovykla „Kuriu robotą“

Stovykla „Kuriu robotą“

Balandžio 20-21 dienomis Kauno technikos kolegijoje vyko tikslinė stovykla „Kuriu robotą“, skirta 7-9 klasių moksleiviams. Stovykloje jaunieji elektronikos ir robotikos entuziastai turėjo galimybę pasijusti tikrais inžinieriais: konstravo, litavo ir programavo robotus. Plačiau apie šią iniciatyvą papasakojo dr. Rūta Jankūnienė – elektronikos technikos studijų programos kuratorė ir viena iš stovyklos organizatorių.

Š. m. vasario mėnesį Kauno technikos kolegijos iniciatyva buvo suorganizuotas susitikimas su Kauno Moksleivių Techninio kūrybos centru (MTKC) ir aptartos galimos bendros veiklos gairės. Šis centras, įvairiuose techniškuosiuose būreliuose vedantis neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus, pageidavo artimesnio bendradarbiavimo su KTK. Abiejų pusių poreikiai sutapo, o vienas iš svarbiausių – populiarinti STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, and Mathematics) dalykus mokyklose, efektyviau atskleisti moksleiviams šių žinių praktinę naudą. Šiai misijai įgyvendinti nuspręsta išbandyti aukštosios mokyklos potencialą, todėl buvo pasirašyta MTKC ir KTK bendradarbiavimo sutartis, numatanti įvairias bendras veiklas, bendrų dalykinių, kultūrinių ir metodinių renginių organizavimą, studijų ir profesinio mokymo inovacijų sklaida ir pan. Kad jaunieji elektronikos entuziastai galėtų plačiau susipažinti su šia sritimi, buvo nuspręsta Kauno Technikos kolegijoje per moksleivių Velykų atostogas surengti dviejų dienų robotikos stovyklą „Kuriu robotą“. Robotika pasirinkta dėl to, nes ji integruoja fizikos, matematikos bei informatikos žinias, o tai geriausiai atspindi STEAM esmę.

Su robotika susiję dalykai yra dėstomi Elektronikos technikos studijų programoje, šios programos dėstytojų bendromis pastangomis, atsižvelgus į moksleivių amžių bei jų poreikius, sudaryta turininga stovyklos programa, skirta trajektoriją sekančio roboto sukūrimui. Ši programa numatė dviejų dienų teorinių ir praktinių užsiėmimų grafiką, kuris buvo paįvairintas įvairiomis edukacijomis, ekskursijomis ir pramogomis.

Stovykla vyko dvi dienas, joje dalyvavo dvylika mokinių iš Kauno ir kitų Lietuvos regionų. Stovyklautojai buvo supažindinti su robotus sudarančių elektronikos komponentų teoriniais pagrindais, vėliau moksleiviams teko imituoti elektrinės grandinės funkcionavimą. Toliau sekė litavimo pamokos Kitron litavimo laboratorijoje, kurioje moksleiviai buvo supažindinti su roboto schema ir konstrukcija, patys litavo ir surinkinėjo savo robotus, juos programavo ir testavo. Būtent testavimo etape nugalėtojo išaiškinimui buvo surengtos robotų varžybos. Moksleiviai azartiškai rungėsi, bet čia ne visiems sekėsi vienodai – nors visi kūrė tokią pačią trajektoriją sekantį robotą, tačiau skirtingai programuojami roboto parametrai, litavimo kokybė ir kiti faktoriai lėmė tai, kad kai kurių robotai buvo greitesni ar tiksliau sekė trajektoriją. Nepaisant to, visi stovyklos dalyviai gavo KTK bei MTKC įsteigtus prizus.

Moksleiviams ši stovykla – nauja bei unikali patirtis. Ne vienas dalyvis atsiliepė, kad gailėjosi, nepakvietę kartu dalyvauti artimų draugų. Todėl nuspręsta tokio tipo stovyklas ET programos bazėje rengti reguliariai, artimiausia numatoma jau birželio mėnesį.

ET programai ši patirtis taip pat unikali tuo, kad buvo pamėginta sudėtingus dalykus išaiškinti paprastai ir suprantamai, pamatyti įvairius dalykus „moksleivio akimis“. Po metų – kitų, tikimės užsiauginti būsimus studentus, kurie tikrai žinos, dėl ko renkasi Elektronikos technikos studijas Kauno technikos kolegijoje.

◀ Grįžti į Įvykiai