Metinė „LTG Infra“ konferencija rinkos dalyviams

Metinė „LTG Infra“ konferencija rinkos dalyviams

Vasario 28 d. LTG Infra – didžiausios Baltijos šalyse geležinkelių grupės „Lietuvos geležinkeliai“ dukterinė bendrovė – surengė kasmetinę konferenciją.

Renginyje, kuriame buvo pristatyti vykdomi ir planuojami projektai bei viešieji pirkimai, dalyvavo daugiau nei 200 įmonių ir organizacijų.

Konferencijos metu taip pat vyko diskusija, kurios tema – „Didelių infrastruktūros projektų belaukiant: ar Lietuvai užteks kvalifikuotų inžinierių?“.

Diskusijoje dalyvavo LINPRA prezidentas Tomas Prūsas, „LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovski, Geležinkelių paslaugų įmonių asociacijos (GELPA) prezidentas Vytautas Žirgutis, VGTU Transporto inžinerijos fakulteto prodekanas Edgar Sokolovskij, Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministrė Loreta Maskaliovienė ir Kauno technikos kolegijos direktorius Nerijus Varnas.

Diskusijos dalyviai savo įžvalgomis ir pasiūlymais bandė išsiaiškinti, ar pavyks Lietuvai susidoroti su staiga išaugusiu kvalifikuotų inžinierių poreikiu, kokios yra būtinos sąlygos siekiant užtikrinti, kad inžinieriai būtų kvalifikuoti ir kompetentingi, koks yra verslo vaidmuo, užtikrinant, kad ateityje būtų patenkinta inžinerijos specialistų pasiūla bei kaip šiuo metu yra skatinamas bendras verslo, aukštųjų mokyklų bei valstybės bendradarbiavimas.

Atsižvelgiant į išsakytas nuomones bei tikintis švietimo sistemos reformų buvo sutarta, kad infrastruktūros valdytojai, pramoninkai ir tiekėjai turi prisidėti prie specializuotų programų ir mokyklų, kuriose daugiausia dėmesio būtų skirta inžinerijai, kūrimo.

Diskusijos dalyviai sutiko, jog itin svarbu diegti įvairias naujoves skaitmenizuojant bei automatizuojant darbo procesą, stengiantis sumažinti fizinio darbo jėgą ir siekiant, kad inžinieriaus profesija taptų patrauklesnė.

◀ Grįžti į Įvykiai