Grupė Jonavos J. Ralio gimnazijos gimnazistų atvyko į KTK

Grupė Jonavos J. Ralio gimnazijos gimnazistų atvyko į KTK

Gegužės 19 dieną grupė Jonavos J. Ralio gimnazijos gimnazistų atvyko partnerystės vizito į vieną iš lyderiaujančių kolegijų Lietuvoje – Kauno technikos kolegiją. Tai jau antrasis susitikimas su šios gimnazijos mokiniais, kuriems artėja laikas pasirinkti savo ateities kelią. Pirmasis susitikimas įvyko pačioje J.Ralio gimnazijoje, kurio metu buvo pristatytos studijų programos, papasakota apie esminius universitetinių ir koleginių studijų skirtumus bei privalumus renkantis koleginės krypties studijas. Gimnazistai susidomėję klausėsi charizmatiško fizikos dėstytojo A. Gavėno paskaitos, kurios metu jaunimas išgirdo apie fizikinę sintaksę ir gyvenimišką fizikos tiesų semantiką.

Kolegijoje gimnazistams buvo pristatytos populiarios orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo ir medžiagų apdirbimo inžinerijos studijų programos. Apsilankymo metu jaunuolius pasitiko orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo programos kuratorius Vytenis Naginevičius. Jis pristatė šią programą, orientuotą į praktinę veiklą, kurios turinys pagrįstas realiais aviacijos mechanikos inžinieriaus kvalifikacijai reikalingais poreikiais. Plačiau apie savo patirtį ir iššūkius studijuojant šioje programoje pasidalino studentai Rokas Vyborna ir Artūras Alekna. Vaikinai padrąsino jaunuolius nebijoti siekti savo svajonių karjeros kelio, net jei kartais tai atrodo kaip neįmanoma užduotis. Gimnazistai dalyvavo dėstytojo R. Šertvyčio edukacijoje: „Išmaniosios medžiagos ir jų panaudojimas“, atliktas medžiagų apdirbimo inžinerijos praktinis darbas.

Moksleiviai buvo supažindinti su kolegijos erdvėmis, moderniomis laboratorijomis ir auditorijomis. Bendrauta su kolegijos studentais bei dėstytojais, aptarta inžinerinių mokslų svarba, didelė specialistų paklausa, karjeros galimybės. Gimnazistai grįžo supratę, jog besidomintiems inžineriniais mokslais Kauno technikos kolegija yra puikus pasirinkimas, o ateitis – inžinierių rankose.

Tarp Kauno technikos kolegijos ir J. Ralio gimnazijos artimiausiu bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri leis ugdymosi turinį pakreipti aiškia linkme. 2022-2023 metais J. Ralio gimnazijoje bus suformuotos dvi papildomos pirmokų klasės – inžinerinė ir ekonomikos bei antreprenerystės (dalinimosi patirtimi).

◀ Grįžti į Įvykiai