Kauno technikos kolegija siūlo platų nuotolinių edukacijų pasirinkimą moksleiviams!

Nuotolinės edukacijos suteikia galimybę mokslu domėtis iš bet kur! Jų metu moksleiviai įgis naujų žinių, susipažins su įdomiąja mokslo puse. Tai puiki galimybė papildyti pamokų temas praktine veikla. Edukacijos vyksta abejoms pusėms patogiu metu ir yra nemokamos.


Dėl nuotolinių edukacijų moksleiviams organizavimo Jums patogiu metu, prašome kreiptis į viešųjų ryšių specialistę
Samantą Eičaitę elektroniniu paštu samanta.eicaite@edu.ktk.lt

 

 

 

 

 

 

8-12 klasės

Čia ruošiami patiekalai pagal Gamtos kruopščiai sukurtus receptus – jos dėsnius. Bandoma parodyti, kaip galima pasisemti iš jų išminties, atliekamos fizikinių reiškinių demonstracijos, ieškoma Gamtos vyksmų atitikmenų žmoguje ir visuomenėje. Dėmesingiausių laukia prizai - ilgai išliekantis naudingas patiekalų skonis ir aromatas.  

Temos: Jėga. Jėgos momentas. Svertas. Pusiausvyra. Masės centras.

Įžangoje atliekama nesusijusi su fizika demonstracija – triukas, skirtas sudaryti regimybės iliuziją. Jos paskirtis – parodyti moksleiviams, kad fizikinių demonstracijų tikslas yra ne iliuzija ar apgaulė, o išsamus situacijos išaiškinimas. 

Aptariamos esminės temas atspindinčios sąvokos, pateikiami reikalingi apibrėžimai.  

Demonstruojami temas atspindintys eksperimentai:

„Neįtikėtina pusiausvyra“ (penkios demonstracijos), „Lipikas“, „Į kalną riedantis kūgis“, "Magiškasis šepetys" (dvi dalys), "Paslaptingoji ritė" (trys dalys).  

Demonstracijų metu ir po jų pateikiamas išsamus fizikinės virtuvės paaiškinimas. 

Pakaitos metu bandoma atkreipti klausytojų dėmesį į fizikoje naudojamų sąvokų universalumą – galimybę ir būtinybę jas pritaikyti gyvenime.

Taip pat pabrėžiama, kad kai kurie vadovėliuose pateikti apibrėžimai ne visada tinka atskirose situacijose.

9-12 klasės

Edukacija skirta moksleiviams, norintiems ugdyti savo finansinį raštingumą, asmeninių finansų valdymo gebėjimus. Edukacijos metu mokiniai mokinsis teorines žinias pritaikyti, sprendžiant realaus gyvenimo situacijas, racionaliai vartoti, priimti apgalvotus sprendimus, atsakingai vertinti skolinimosi galimybes, įvertinti galimą riziką, taupyti bei planuoti savo išlaidas ir pajamas. Edukacijos tikslas – padėti moksleiviui ugdyti gebėjimą būti pilietišku ir atsakingu už savo asmeninį elgesį bei gebėti priimti atsakingus finansinius sprendimus ateityje.

Orlaivių techninio aptarnavimo bei remonto ir avionikos specialistų trūkumas jaučiamas visame pasaulyje. Kauno technikos kolegija realizuoja dvi populiarias aeronautikos inžinerijos srities studijų programas: „Orlaivių mechanizmų techninis eksploatavimas (OMTE)“ ir „Avionikos sistemų inžinerija (ASI)“. Edukacijos metu plačiau sužinosite apie šias studijų programas, studijavimo formas, sąlygas bei karjeros galimybes. Būsite supažindinti su pasaulio ir Lietuvos aviacijos raidos istorija bei žymiausiais Lietuvos aviacijos pradininkais.

Edukacijos tema: Kaip išsikasti kriptovaliutos?
Gausi ne tik praktinių žinių, bet plačiau sužinosi ir apie pačią Blockchain technologiją, apie jos pritaikymus, pradedant mokėjimais, baigiant elektroniniu balsavimu ar sveikatos apsauga.

Edukacija vyks nuo 2024 m. sausio 1 d.

Edukacijos metu moksleiviai sužinos kaip kito medžiagų panaudojimas pramonėje, kokiu tikslu jos buvo tobulinamos ir kokių savybių joms stengtasi suteikti. Edukacijos dalyviai įgis žinių apie įdomiausias ir netikėčiausias medžiagų panaudojimo sritis, unikalios medžiagų savybes bei bandys atsakyti į klausimą, ar yra išmani medžiaga, kuri gali prisitaikyti prie ją veikiančių sąlygų.

Tiltai – ypatingi statiniai, lydintys žmoniją nuo pirmųjų kelionių. Jie ne tik jungia taškus kelyje, bet yra istorijos paminklai, atspindintys didžiausius kiekvienos epochos technologinius pasiekimus. Šioje edukacijoje kviečiame sužinoti apie Lietuvoje stovinčius ir iškilsiančius inžinerijos stebuklus – rekordinių ilgių ir aukščių tiltus. Galėsite dalyvauti simuliaciniame kelių statinių statybos procese. Susitikti ir padiskutuoti su šios srities specialistais praktikais iš įmonių. Edukacijos trukmė – 1 val.

10-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai susipažins su Mazda RX-8 automobiliu, kurį KTK studentai pavertė į elektromobilį, detaliai sužinos visą modifikavimo eigą, konstrukcinius skirtumas tarp vidaus degimo variklį turinčio ir elektra varomo automobilio bei koki yra reikalavimai įregistruoti nestandartinį automobilį, kad jis galėtų dalyvauti bendrame eisme. Edukacijos metu diskutuosime apie ekologiško transporto poreikį, jo naudą ir šiuolaikinio transporto alternatyvas.

Automobiliai su automatinėmis pavarų dėžėmis nėra naujiena ir tokių atsiranda vis daugiau. Automatinės pavarų dėžės pavaras perjungia automatiškai ir vairuoti tokį automobilį yra patogiau. Šiuolaikiniuose automobiliuose automatinės pavarų dėžės gali būti kelių skirtingų tipų – tai tradicinės hidromechaninės, CVT tipo belaipsnės ir DCT tipo robotizuotos.

Edukacijos metu, naudojant KTK automobilių sandaros laboratorijos maketus, paaiškinsime DCT tipo automatinių pavarų dėžių veikimą. Tokio tipo automatinės pavarų dėžės yra populiariausios šiuolaikiniuose automobiliuose ir jas savo automobiliuose montuoja lyderiaujantys automobilių pramonės gamintojai Volkswagen, AUDI, Mercedes Benz ir kiti. Edukacijos metu moksleiviai taip pat susipažins su Volkswagen automobilių sandaros laboratorija.

11-12 klasės

Norintys iš arčiau sužinoti, kaip atliekama automobilių diagnostika ir nustatomi gedimai, kviečiami dalyvauti „Bosch“ laboratorijos edukacijoje. Edukacijos metu moksleiviai sužinos, ką reiškia automobilių diagnostika, kaip šis procesas atliekamas, kokia šiuolaikinė Bosch įranga yra naudojama, atliekant išsamią automobilių gedimų diagnostiką, kodėl svarbu turėti daug įrangos ir įvairių prietaisų, kad patikrinti automobilio techninė būklę.

Plačiai paplitusi nuomonė, kad kriptografija aktuali tik specialiosioms ar diplomatinėms tarnyboms ir civiliniame gyvenime praktiškai nenaudojama, o kriptografijos kertinių principų suvokimas galimas tik turint specialų išsilavinimą.  Edukacijos metu moksleiviai susipažins su kriptografijos taikymu kasdieniniame gyvenime. Edukacijos dalyviams  bus ne tik papasakota trumpa kriptografijos istorija, bet ir  pademonstruota praktinė   istorinių – Cezario ir Vigenere - šifrų kriptoanalizė, kuri remiasi raidžių dažnių statistika tekste. Edukacijos dalyviai bus supažindinti su  RSA protokolo vizualizacija, kuri padės lengviau suprasti viešo rakto kriptografijos veikimo principus. Taip pat moksleiviams bus  trumpai papasakota apie blockchain technologijos principus -  technologijos, kuria paremtas kriptovaliutų egzistavimas. Edukacijos dalyviams bus pademonstruota bitcoin mining – kriptovaliutos kasimo- proceso vizualine realizacija.

Edukacijos metu moksleiviai  susipažins su pačiais įdomiausiais ir didingiausiais pasaulio pastatais  ir jų statybos istorija, nusikels į ateitį, sužinos kokiuose pastatuose gyvens žmonės ir kaip atrodys pasaulio miestai po 100 ar daugiau metų.