Kauno technikos kolegija siūlo platų nuotolinių edukacijų pasirinkimą moksleiviams!

Nuotolinės edukacijos suteikia galimybę mokslu domėtis iš bet kur! Jų metu moksleiviai įgis naujų žinių, susipažins su įdomiąja mokslo puse. Tai puiki galimybė papildyti pamokų temas praktine veikla. Edukacijos vyksta abejoms pusėms patogiu metu ir yra nemokamos.


Dėl nuotolinių edukacijų moksleiviams organizavimo Jums patogiu metu, prašome kreiptis į viešųjų ryšių specialistę
Samantą Eičaitę elektroniniu paštu samanta.eicaite@edu.ktk.lt

 

 

 

 

 

 

8-12 klasės

Čia ruošiami patiekalai pagal Gamtos kruopščiai sukurtus receptus – jos dėsnius. Bandoma parodyti, kaip galima pasisemti iš jų išminties, atliekamos fizikinių reiškinių demonstracijos, ieškoma Gamtos vyksmų atitikmenų žmoguje ir visuomenėje. Dėmesingiausių laukia prizai - ilgai išliekantis naudingas patiekalų skonis ir aromatas.  

Temos: Jėga. Jėgos momentas. Svertas. Pusiausvyra. Masės centras.

Įžangoje atliekama nesusijusi su fizika demonstracija – triukas, skirtas sudaryti regimybės iliuziją. Jos paskirtis – parodyti moksleiviams, kad fizikinių demonstracijų tikslas yra ne iliuzija ar apgaulė, o išsamus situacijos išaiškinimas. 

Aptariamos esminės temas atspindinčios sąvokos, pateikiami reikalingi apibrėžimai.  

Demonstruojami temas atspindintys eksperimentai:

„Neįtikėtina pusiausvyra“ (penkios demonstracijos), „Lipikas“, „Į kalną riedantis kūgis“, "Magiškasis šepetys" (dvi dalys), "Paslaptingoji ritė" (trys dalys).  

Demonstracijų metu ir po jų pateikiamas išsamus fizikinės virtuvės paaiškinimas. 

Pakaitos metu bandoma atkreipti klausytojų dėmesį į fizikoje naudojamų sąvokų universalumą – galimybę ir būtinybę jas pritaikyti gyvenime.

Taip pat pabrėžiama, kad kai kurie vadovėliuose pateikti apibrėžimai ne visada tinka atskirose situacijose.

Edukacijos metu trumpai supažindinama su elektronikos technikos studijų programa. Etapais demonstruojamas elektronikos gaminio projektavimo ir gamybos etapai, naudojant visiems laisvai pasiekiamus įrankius.

9-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai stebės laboratorijoje gaunamus žaibus, sužinos apie elektros energijos perdavimo per atstumą būdus.

Edukacijos metu moksleiviai sužinos kaip kito medžiagų panaudojimas pramonėje, kokiu tikslu jos buvo tobulinamos ir kokių savybių joms stengtasi suteikti. Edukacijos dalyviai įgis žinių apie įdomiausias ir netikėčiausias medžiagų panaudojimo sritis, unikalios medžiagų savybes bei bandys atsakyti į klausimą, ar yra išmani medžiaga, kuri gali prisitaikyti prie ją veikiančių sąlygų.

Šiuolaikinis automobilis yra sudėtinga įvairių sistemų ir mechanizmų visuma. Kad visa tai veiktų sklandžiai, automobilius reikia tinkamai prižiūrėti. Norint teisingai prižiūrėti ir eksploatuoti automobilį reikia turėti teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Tokius specialistus Kauno technikos kolegijoje ruošia Automobilių techninio eksploatavimo studijų programa. Ši programa apima lengvuosius automobilius, sunkvežimius bei sportinius automobilius.

Edukacijos metu pamatysite, kaip atrodo KTK Bosch mokymų centras bei KTK servisas. Taip pat bus parodytas lenktynių simuliatorius, skirtas ruošti lenktyninius automobilius bei lenktynininkus varžyboms. Nors simuliatoriai ir negali perteikti 100% autentiškumo, tačiau jie turi įvairias lenktynių trasų, oro sąlygų modeliavimo galimybes, dėl ko galima tinkamai paruošti automobilį lenktynėms. 

Edukacijos metu moksleiviai bus supažindinti su pasaulio ir Lietuvos aviacijos raidos istorija bei žymiausiais Lietuvos aviacijos pradininkais.

Edukacijos metu moksleiviai bei jų mokytojai sužinos apie kelių ir statinių statyboje naudojamas naujausias technologijas, modernius mechanizmus, geodezijos paslaptis. Galės nuotoliu būdu pabendrauti su daugiausiai praktinės patirties turinčiais projektuotojais, kelių ir statinių statybų vadovais, kurie maloniai pasidalins savo įgyta patirtimi ir profesinėmis paslaptimis. Esant galimybėms aplankys kelių ir statinių  statybos objektus.

Edukacijos tema: Kaip išsikasti kriptovaliutos?
Gausi ne tik praktinių žinių, bet plačiau sužinosi ir apie pačią Blockchain technologiją, apie jos pritaikymus, pradedant mokėjimais, baigiant elektroniniu balsavimu ar sveikatos apsauga.

10-12 klasės

Automobiliai su automatinėmis pavarų dėžėmis nėra naujiena ir tokių atsiranda vis daugiau. Automatinės pavarų dėžės pavaras perjungia automatiškai ir vairuoti tokį automobilį yra patogiau. Šiuolaikiniuose automobiliuose automatinės pavarų dėžės gali būti kelių skirtingų tipų – tai tradicinės hidromechaninės, CVT tipo belaipsnės ir DCT tipo robotizuotos.

Edukacijos metu, naudojant KTK automobilių sandaros laboratorijos maketus, paaiškinsime DCT tipo automatinių pavarų dėžių veikimą. Tokio tipo automatinės pavarų dėžės yra populiariausios šiuolaikiniuose automobiliuose ir jas savo automobiliuose montuoja lyderiaujantys automobilių pramonės gamintojai Volkswagen, AUDI, Mercedes Benz ir kiti. Edukacijos metu moksleiviai taip pat susipažins su Volkswagen automobilių sandaros laboratorija.

Edukacijos metu moksleiviai bus supažindinti su ekologiško transporto sąvoka, bei šiuolaikinio transporto alternatyvomis. Bus pristatoma Kauno technikos kolegijos elektromobilio Mazda RX-8 modifikavimo eiga, konstrukciniai skirtumai, lyginant su standartiniu vidaus degimo variklį turinčiu automobiliu. Taip pat bus aptarti nestandartinių elektromobilių įregistravimo dalyvauti bendrame eisme reikalavimai.

11-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai  susipažins su pačiais įdomiausiais ir didingiausiais pasaulio pastatais  ir jų statybos istorija, nusikels į ateitį, sužinos kokiuose pastatuose gyvens žmonės ir kaip atrodys pasaulio miestai po 100 ar daugiau metų.