Kauno technikos kolegija siūlo platų edukacijų pasirinkimą moksleiviams!

Kauno technikos kolegijoje vyksta įvairios kontaktinės edukacijos. Jų metu moksleiviai gali susipažinti su laboratorijomis, muziejumi ir kitomis kolegijos patalpomis, pasijusti studentais. Platus edukacijų pasirinkimas skatina domėtis mokslu, inžinerinės krypties studijomis ir „pasimatuoti“ profesijas gyvai.


Dėl edukacijų moksleiviams organizavimo Jums patogiu metu, prašome kreiptis į viešųjų ryšių specialistę Samantą Eičaitę elektroniniu paštu samanta.eicaite@edu.ktk.lt

 

 

 

 

 

 

1-5 klasės

Jaunieji tyrėjai  galės pačiupinėti smėlį ir molį, aptarti kaip juos veikia vanduo.

Inžinerinės grafikos edukacijoje moksleiviai susipažins su pagrindiniais braižymo įrankiais ir jų panaudojimo galimybėmis bei naudodami braižymo įrankius kurs savo svajonių namą

5-8 klasės

Edukacijos metu, moksleiviai susipažins su robotų veikimo bei nuotolinio valdymo principais. Taip pat, edukacijos dalyviai galės išbandyti savo jėgas atlikdami įvairias užduotis ir įgyti esmines robotų valdymo žinias.

5-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai praktiškai atliks 3-4 laboratorinius darbus su saulės elementais ir izoliacijos varža. Sužinos kaip elektra atsiranda ir atkeliauja iki namų, kuo „Smart“ elektros tinklai skiriasi nuo paprastų tinklų. Pasimatuos savo varžą. Susipažins su termovizoriumi ir savo termovizine nuotrauka.

Edukacijos metu moksleiviai praktiškai atliks 3-4 laboratorinius darbus grupėmis po 2 iš fizikos kurso panaudojant stendus ir kompiuterines programas. Moksleiviai praplės ir pagilins fizikos dalyko žinias iš elektros ir magnetizmo kurso, susipažins su elektros grandinės elementais, sužinos apie nuoseklų lygiagretų ir mišrų jungimą.

Edukacijos dalyviai sužinos apie žaibų tipus, kaip nuo jų apsisaugoti ir kaip su jais susidraugauti. Stebės laboratorijoje gaunamus jonizacinius, kibirkštinius, elektros lankinius, slystančius žaibus bei elektrinį vėją. Sužinos apie elektros energijos perdavimo per atstumą būdus. Susipažins su Teslos rite ir jos generuojamais žaibais. 

Moksleiviai sužinos, koks yra geologijos vaidmuo statybos ir kelių tiesimo darbuose, susipažins su mineralų susidarymo ir atpažinimo būdais, įdomiausiais geologiniais gamtos stebuklais.

Moksleiviai sužinos,  kaip galima pasisemti išminties iš gamtos dėsnių, dalyvaus fizikinių reiškinių demonstravime, ieškos gamtos vyksmų atitikmenų žmoguje ir visuomenėje. Dėmesingiausių lauks prizai - ilgai išliekantis naudingas patiekalų skonis ir aromatas.

Edukacijos metu moksleiviai sužinos kaip kito medžiagų panaudojimas pramonėje, kokiu tikslu jos buvo tobulinamos ir kokių savybių joms stengtasi suteikti. Edukacijos dalyviai įgis žinių apie įdomiausias ir netikėčiausias medžiagų panaudojimo sritis, unikalios medžiagų savybes bei bandys atsakyti į klausimą, ar yra išmani medžiaga, kuri gali prisitaikyti prie ją veikiančių sąlygų.

7-9 klasės

Kaip atsiranda automobiliai, kaip ir kodėl jie važiuoja? Moksleiviai iš turimų medžiagų ir detalių surinks važiuojantį automobilį. Kelios komandos varžysis tarpusavyje.  Laimės ta komanda, kurios automobilis pasirodys geriausiai: įveiks tam tikrą atstumą ir mažiausiai nukryps nuo trajektorijos.  

Edukacijos dalyviai sužinos kokių naujų pojūčių pasaulį šiandien atveria mokslas, technikos laimėjimai, mokslo atradimai, supras, kam reikia tirti ir eksperimentuoti. Ar žinai kaip fizika gali atnešti kosmosą į tavo namus? Ateik ir pabandyk.

„Mokslas nėra sudėtingas“, – teigia edukatoriai - tyrėjai.  Žaisdami edukacijos dalyviai spręs inžinerinius uždavinius, susijusius su medžiagų apdirbimu, ir gaus atsakymus į juos dominančius klausimus.

8-10 klasės

Kaip veikia automobilių varikliai, kokie yra variklių tipai ir kuo jie skiriasi? Edukacijos metu komandos gaus po variklio imitacinį modelį ir per 15-20 min. turės jį išnagrinėti. Diskusijos metu išsiaiškins, kuo skiriasi jų varikliai, kuris variklis yra pranašesnis ir kodėl.

8-12 klasės

Automobilio vystymosi istorija, sandara, veikimas ir kokią reikšmę vaidina transportas šiandienos žmonių gyvenime.

10-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai susipažins su Mazda RX-8 automobiliu, kurį KTK studentai pavertė į elektromobilį, detaliai sužinos visą modifikavimo eigą, konstrukcinius skirtumas tarp vidaus degimo variklį turinčio ir elektra varomo automobilio bei koki yra reikalavimai įregistruoti nestandartinį automobilį, kad jis galėtų dalyvauti bendrame eisme. Edukacijos metu diskutuosime apie ekologiško transporto poreikį, jo naudą ir šiuolaikinio transporto alternatyvas.

9-12 klasės

Edukacijos metu, moksleiviai susipažins su robotų veikimo bei nuotolinio valdymo principais. Taip pat edukacijos dalyviai sužinos apie vizualias ir blokines programavimo kalbas bei išgirs apie jų logiką. Po teorinės dalies moksleivių lauks praktiniai užsiėmimai.

Edukacijos trukmė: 1,5-2 val.

Jau keli metai iš eilės netyla diskusijos apie matematikos valstybinio egzamino rezultatus, kurie kelia susirūpinimą mokiniams, tėvams, mokytojams, švietimo darbuotojams ir visiems kitiems, kuriems rūpi mūsų valstybės ateitis. Viešojoje erdvėje dažnai keliamas klausimas: - Kam iš viso reikalinga ta matematika? Moku skaičiuoti pinigus ir to pakanka.

Edukacijos metu moksleiviai sužinos, kad to nepakanka, kad matematika yra visur aplink mus - matoma ir nematoma. Tie, kurie sako, kad matematika jiems nereikalinga – tikrai daug praranda, nes jų konkurentai – tiekėjai, pirkėjai, klientai, partneriai,... – matematikos žinias taiko.

Gausi ne tik praktinių žinių, bet plačiau sužinosi ir apie pačią Blockchain technologiją, apie jos pritaikymus, pradedant mokėjimais, baigiant elektroniniu balsavimu ar sveikatos apsauga.

Edukacija vyks nuo 2024 m. sausio 1 d.

Vyresnieji  tyrėjai sužinos, kokios inžinerinės priemonės panaudotos Gedimino kalno šlaitų tvirtinimui.

Norintys iš arčiau sužinoti, kaip atliekama automobilių diagnostika ir nustatomi gedimai, kviečiami dalyvauti „Bosch“ laboratorijos edukacijoje. Edukacijos metu moksleiviai sužinos, ką reiškia automobilių diagnostika, kaip šis procesas atliekamas, kokia šiuolaikinė Bosch įranga yra naudojama, atliekant išsamią automobilių gedimų diagnostiką, kodėl svarbu turėti daug įrangos ir įvairių prietaisų, kad patikrinti automobilio techninė būklę.

Tiltai – ypatingi statiniai, lydintys žmoniją nuo pirmųjų kelionių. Jie ne tik jungia taškus kelyje, bet yra istorijos paminklai, atspindintys didžiausius kiekvienos epochos technologinius pasiekimus. Šioje edukacijoje kviečiame sužinoti apie Lietuvoje stovinčius ir iškilsiančius inžinerijos stebuklus – rekordinių ilgių ir aukščių tiltus. Galėsite dalyvauti simuliaciniame kelių statinių statybos procese. Susitikti ir padiskutuoti su šios srities specialistais praktikais iš įmonių.

Orlaivių techninio aptarnavimo bei remonto ir avionikos specialistų trūkumas jaučiamas visame pasaulyje. Kauno technikos kolegija realizuoja dvi populiarias aeronautikos inžinerijos srities studijų programas: „Orlaivių mechanizmų techninis eksploatavimas (OMTE)“ ir „Avionikos sistemų inžinerija (ASI)“. Edukacijos metu plačiau sužinosite apie šias studijų programas, studijavimo formas, sąlygas bei karjeros galimybes. Būsite supažindinti su pasaulio ir Lietuvos aviacijos raidos istorija bei žymiausiais Lietuvos aviacijos pradininkais. Ekskursijos metu aplankysite KTK „Aviacijos inžinerijos centrą“.

Identiška kopija super automobilio ant tavo stalo ar praktiškas planšetinio kompiuterio stovas keliaujantis visur kartu su tavimi? Kaip sukurti gaminį neišeinant iš namų? Šiandien IT technologijos ribą tarp virtualaus ir realaus pasaulių pavertė tarsi tiltu, kuris leidžia mums pasinaudoti geriausiais jų pasiekimais. Parodysime kaip turint tik asmeninį kompiuterį galima sumodeliuoti bet kokį gaminį, kokiomis technologijomis jį galima pagaminti ir nustebinti visus. Kviečiame susipažinti su šių technologijų galimybėmis ir perspektyvomis.

11-12 klasės

Moksleiviai patrauklia forma susipažins su pačiais įdomiausiais ir didingiausiais pasaulio pastatais  ir jų statybos istorija, nusikels į ateitį, kur sužinos kokiuose pastatuose gyvens žmonės, kaip atrodys pasaulio miestai po 100 ar daugiau metų.

Plačiai paplitusi nuomonė, kad kriptografija aktuali tik specialiosioms ar diplomatinėms tarnyboms ir civiliniame gyvenime praktiškai nenaudojama, o kriptografijos kertinių principų suvokimas galimas tik turint specialų išsilavinimą.  Edukacijos metu moksleiviai susipažins su kriptografijos taikymu kasdieniniame gyvenime. Edukacijos dalyviams  bus ne tik papasakota trumpa kriptografijos istorija, bet ir  pademonstruota praktinė   istorinių – Cezario ir Vigenere - šifrų kriptoanalizė, kuri remiasi raidžių dažnių statistika tekste. Edukacijos dalyviai bus supažindinti su  RSA protokolo vizualizacija, kuri padės lengviau suprasti viešo rakto kriptografijos veikimo principus. Taip pat moksleiviams bus  trumpai papasakota apie blockchain technologijos principus -  technologijos, kuria paremtas kriptovaliutų egzistavimas. Edukacijos dalyviams bus pademonstruota bitcoin mining – kriptovaliutos kasimo- proceso vizualine realizacija.