Kauno technikos kolegija siūlo platų edukacijų pasirinkimą moksleiviams!

Kauno technikos kolegijoje vyksta įvairios kontaktinės edukacijos. Jų metu moksleiviai gali susipažinti su laboratorijomis, muziejumi ir kitomis kolegijos patalpomis, pasijusti studentais. Platus edukacijų pasirinkimas skatina domėtis mokslu, inžinerinės krypties studijomis ir „pasimatuoti“ profesijas gyvai.


Dėl edukacijų moksleiviams organizavimo Jums patogiu metu, prašome kreiptis į viešųjų ryšių organizatorę Dalią Karčiauskienę elektroniniu paštu dalia.karciauskiene@edu.ktk.lt

 

 

 

 

 

 

1-5 klasės

Jaunieji tyrėjai  galės pačiupinėti smėlį ir molį, aptarti kaip juos veikia vanduo.

Inžinerinės grafikos edukacijoje moksleiviai susipažins su pagrindiniais braižymo įrankiais ir jų panaudojimo galimybėmis bei naudodami braižymo įrankius kurs savo svajonių namą

7-9 klasės

Kaip atsiranda automobiliai, kaip ir kodėl jie važiuoja? Moksleiviai iš turimų medžiagų ir detalių surinks važiuojantį automobilį. Kelios komandos varžysis tarpusavyje.  Laimės ta komanda, kurios automobilis pasirodys geriausiai: įveiks tam tikrą atstumą ir mažiausiai nukryps nuo trajektorijos.  

Edukacijos dalyviai sužinos kokių naujų pojūčių pasaulį šiandien atveria mokslas, technikos laimėjimai, mokslo atradimai, supras, kam reikia tirti ir eksperimentuoti. Ar žinai kaip fizika gali atnešti kosmosą į tavo namus? Ateik ir pabandyk.

„Mokslas nėra sudėtingas“, – teigia edukatoriai - tyrėjai.  Žaisdami edukacijos dalyviai spręs inžinerinius uždavinius, susijusius su medžiagų apdirbimu, ir gaus atsakymus į juos dominančius klausimus.

8-10 klasės

Kaip veikia automobilių varikliai, kokie yra variklių tipai ir kuo jie skiriasi? Edukacijos metu komandos gaus po variklio imitacinį modelį ir per 15-20 min. turės jį išnagrinėti. Diskusijos metu išsiaiškins, kuo skiriasi jų varikliai, kuris variklis yra pranašesnis ir kodėl.

5-12 klasės

Kas yra žaibas, kaip nuo jo apsisaugoti ir kaip su juo susidraugauti?  Edukacijos dalyviai stebės laboratorijoje gaunamus žaibus, sužinos apie elektros energijos perdavimo per atstumą būdus.

Moksleiviai sužinos, koks yra geologijos vaidmuo statybos ir kelių tiesimo darbuose, susipažins su mineralų susidarymo ir atpažinimo būdais, įdomiausiais geologiniais gamtos stebuklais

Moksleiviai sužinos,  kaip galima pasisemti išminties iš gamtos dėsnių, dalyvaus fizikinių reiškinių demonstravime, ieškos gamtos vyksmų atitikmenų žmoguje ir visuomenėje. Dėmesingiausių lauks prizai - ilgai išliekantis naudingas patiekalų skonis ir aromatas.

Moksleiviai išsiaiškins,  kaip kito medžiagų panaudojimas pramonėje, kokiu tikslu jos buvo tobulinamos ir kokių savybių joms stengtasi suteikti. Edukacijos dalyviai įgis žinių apie įdomiausias ir netikėčiausias medžiagų panaudojimo sritis, unikalios medžiagų savybes bei bandys atsakyti į klausimą, ar yra išmani medžiaga, kuri gali prisitaikyti prie ją veikiančių sąlygų.

Edukacijos metu moksleiviai sužinos apie  kompiuterinio projektavimo metodus bei naudojamas projektavimo technologijas. AutoCAD projektavimo sistemos pagalba susipažins su dvimačiais techniniais brėžiniais, jų redagavimu, erdvės padėties keitimu, erdvinių kūnų braižymu bei vizualizacijos keitimu .

9-12 klasės

Edukacijos metu moksleiviai atliks praktinį darbą „Vėl, švieski man vėl’’ ir sužinos iš kokių elementų sudaryta elektros grandinė, sujunks juos ir įžiebs elektros lemputę.

Vyresnieji  tyrėjai sužinos, kokios inžinerinės priemonės panaudotos Gedimino kalno šlaitų tvirtinimui.

Naudojant generatorių ir starterių patikros stendą, moksleiviai sužinos kaip veikia  automobilio su vidaus degimo varikliu starteris ir generatorius. Bandymų metu jie stebės testuojamų prietaisų elektrinius parametrus realiuoju laiku.

Bosch laboratorijoje  edukacijos dalyviai pasijus lyg tikrose remonto dirbtuvėse ir susipažins su automobilių diagnostikos sąvoka, pamatys, kokia šiuolaikinė Bosch įranga naudojama atliekant išsamią automobilių gedimų diagnostiką, išsiaiškins, kodėl įrangos reikia daug ir įvairios, atliks keletą nesudėtingų, tačiau svarbių bandymų, norint patikrinti automobilio techninę būklę.

Edukacijos metu moksleiviai susipažins su mikrovaldikliais, elektronikos grandine, komponentais. Dirbtuvių dalyviai, pagal duotą brėžinį ir seką, sulituos duotą elektronikos rinkinį, kurio pagrindinis komponentas – mikrovaldiklis. Tinkamai surinkus visą gaminį, mikrovaldiklis užprogramuojamas, o jo kodą dalyviai galės koreguoti.

Edukacijos metu moksleiviai turės galimybę pamatyti įspūdingiausius jau pastatytus, šiuo metu statomus ir dar ateityje planuojamus statyti inžinerinius stebuklus -  tiltus. Aptars naujausius inžinerinius sprendimus, inovatyvias technologijas bei tiltų statybos iššūkius.

11-12 klasės

Moksleiviai patrauklia forma susipažins su pačiais įdomiausiais ir didingiausiais pasaulio pastatais  ir jų statybos istorija, nusikels į ateitį, kur sužinos kokiuose pastatuose gyvens žmonės, kaip atrodys pasaulio miestai po 100 ar daugiau metų.