SPECIALYBĖ, KURI VERTINAMA NE PRASČIAU NEI DUOMENŲ MOKSLININKAI AR DIRBTINIO INTELEKTO SPECIALISTAI

SPECIALYBĖ, KURI VERTINAMA NE PRASČIAU NEI DUOMENŲ MOKSLININKAI AR DIRBTINIO INTELEKTO SPECIALISTAI

Apibrėžti inžinieriaus profesiją nėra paprasta. Visų pirma todėl, kad inžinieriai kasmet susiduria su naujais iššūkiais, nuolat tobulėja ir mokosi iš kitų sričių specialistų. Lietuvos ir pasaulio įmonės inžinierius vertina ne mažiau negu duomenų mokslininkus, dirbtinio intelekto specialistus ar kitus pažangos kūrėjus. Tad inžinerijos studijos atveria plačių perspektyvų.

Bendrovių patirtis rodo, kad šiandien inžinieriaus darbe rutina yra retas svečias. Inovacijos, technologijų pažanga ir organizacijų kultūra sukuria aplinką, kuri padeda gilintis į itin specifinius dalykus arba plėtoti kitus gebėjimus, kompetencijas – inžinierius gali būti tiek puikus savo srities žinovas, tiek vadybininkas ir komandos lyderis. Elektros energetika, pastatai ir tiltai, telekomunikacijų tinklai, robotai – tai tik dalis to, ką yra sukūrę inžinieriai, kurie ir toliau rūpinasi, kad viskas aplink mus tinkamai veiktų.

Naujos metodikos, sistemos bei įrenginiai yra akivaizdūs inžinierių darbo rezultatai – dėl jų gyvenimas šiandien yra lengvesnis ir patogesnis negu vakar. Laiko mygtuką, dėl kurio sukasi pasaulis Ar įsivaizduojate pasaulį be elektros? Jos nereikia nebent gulint paplūdimyje ir deginantis saulėje. Visa kita vienaip ar kitaip susiję su elektros energija, o kur elektra, ten ir elektros energetikos inžinieriai.

Šias ar susijusias studijas – pavyzdžiui, atsinaujinančios energetikos, automatikos ir valdymo, elektronikos inžinerijos, elektronikos ir elektros inžinerijos – pasirinkę jaunuoliai anaiptol ne elektros kištukus, lempas ar jungiklius montuoja. Jie rūpinasi, kad elektra pasiektų kiekvieno mūsų namus, biurus ir visos šalies elektros perdavimo sistema veiktų patikimai.

◀ Grįžti į Naujienos