„Ryanair“ Kaune kuria 200 darbo vietų: „Ar Lietuva nori daugiau lėktuvų ateityje?“

„Ryanair“ Kaune kuria 200 darbo vietų: „Ar Lietuva nori daugiau lėktuvų ateityje?“

Antradienį Kauno oro uoste įsikūrusiame Kauno orlaivių techninės priežiūros centre (angl. Maintenance, Repair and Overhaul – MRO) buvo oficialiai pristatyti antrasis „Ryanair“ remonto ir priežiūros angaras. Kompanijos atstovai teigia, kad norėtų ir toliau investuoti Lietuvoje, kadangi yra užsakiusi daugiau nei 300 lėktuvų, tačiau leido suprasti, kad neinvestuos į nekonkurencingus oro uostus.

Į naują 8 tūkst. kv. m ploto remonto angarą investuota 20 mln. eurų – ši investicija padidino „Ryanair“ galimybes atlikti remontą ir techninę apžiūrą Kaune. Iš viso „Ryanair“ bazėje Kaune dirba 400 žmonių. Darbai šiuose angaruose vyksta jau nuo 2023 m. rudens.

Renginyje kalbėjęs „Ryanair“ vadovas Eddie Wilsonas teigė, kad bendrovė yra užsakiusi šimtus naujų lėktuvų, kuriems taip pat reikės atlikti priežiūros paslaugas.

Kaip nurodo pati bendrovė, iki 2034 m. ji turėtų sulaukti 300 naujų „Boeing 737 – MAX 10“ lėktuvų.

„Darykite taip, kad jūsų oro uostai būtų konkurencingi ir mes pasirūpinsime skrydžiais. <...> Klausimas Lietuvai – kiek naujų lėktuvų jūs norite turėti Vilniuje, Kaune ir Palangoje“, – kalbėjo E.Wilsonas.

Anot vadovo, antrojo angaro atidarymas Kaune – tai įrodymas, kad „Ryanair“ nuolat laikosi įsipareigojimų šiam regionui.

„Ši 20 mln. eurų investicija ne tik sustiprina mūsų aptarnavimo pajėgumus, bet ir pabrėžia mūsų vaidmenį remiant ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą. Didžiuojamės savo indėliu į besiplečiančią aviacijos pramonę Kaune. Antrasis angaras rodo mūsų dideles investicijas į aviacijos infrastruktūros atnaujinimą Lietuvoje, kad galėtume priimti nuolat besiplečiantį „Ryanair“ orlaivių parką, o tai akivaizdu iš mūsų augančio tvarkaraščio“, – nurodė jis .

„Ryanair“ vyriausiasis veiklos vadovas Nealas McMahonas pabrėžė, kad bendrovė yra pirma oro linijų bendrovė Europoje ir antra pasaulyje pagal dydį ir yra nusteikusi ir toliau augti.

Atsižvelgiant į tai, kad bendrovė iš gamintojo „Boeing" yra užsakiusi apie 400 lėktuvų, jie žvalgosi į vietas plėstis ir vykdyti remonto paslaugas. „Žiūrime į kitas vietas Lietuvoje ir Europoje, kur galėtume plėstis“, – nurodė N.McMahonas, pridurdamas, kad daug kas priklausys nuo bendrovės atstovų ir politikų bendradarbiavimo.

„Ryanair“ turi 95 bazes Europoje ir Afrikoje, skraido į daugiau nei 250 oro uostų 40-tyje šalių. Bazė Kaune atidaryta 2010 m.

Šiuo metu Kaune visi reguliarūs maršrutai, išskyrus vieną, yra aptarnaujami būtent „Ryanair“. Bendrovė nuo šių metų Kaune laiko vieną papildomą orlaivį, taip Kaune bazuojamų orlaivių skaičių padidinant iki 3.

„Rekordinio 2024 m. vasaros tvarkaraščio“ Kaune proga „Ryanair“ skelbia pradėjusi 3 dienų bilietų nuo 21,99 euro išpardavimo akciją.

◀ Grįžti į Naujienos