„Ignitis grupė“ studentų stipendijoms skirs 300 tūkst. eurų

„Ignitis grupė“ studentų stipendijoms skirs 300 tūkst. eurų

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ skatina šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų, bendrovė trečius metus iš eilės skirs stipendijas šias bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose pasirinkusiems studentams. Stipendijoms kitiems mokslo metams iš viso yra numatyta skirti 300 tūkst. eurų. Į jas kitais mokslo metais galės pretenduoti 60 pirmakursių ir 40 antrakursių.

„Ignitis grupė“ pasirašė sutartis su devyniomis aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams per 2024-2025 mokslo metus bus suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios bus mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinsis pačios elektros ir energijos inžinerijos studijų programas organizuojančios aukštosios mokyklos. Paramą skirta Kauno technikos kolegijos studentų stipendijoms sudaro 27 tūkst. eurų.

„Prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 energetikų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. Jau šiuo metu energetikos sektoriuje dirba maždaug 100 profesijų atstovų, todėl baigę elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas tikrai atras savo sėkmingos ir prasmingos karjeros kelią“, – sako #EnergySmartSTART programos vadovė Giedrė Žlibinienė.

Stipendijos yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART dalis. Anot G. Žlibinienės, trečius metus skiriamos stipendijos yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijos, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo.

„Ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms. Energetikos sektoriuje trūksta specialistų, todėl būtina užtikrinti jų pritraukimą į darbo rinką. Dėl to ir toliau planuojame ne tik steigti stipendijas, bet ir tęsti šviečiamąją veiklą – pažindinti moksleivius su energetikos sektoriumi ir jo galimybėmis“, – sako G. Žlibinienė.

#EnergySmartSTART programa yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Programa jungia įvairias energetikos įmonių iniciatyvas – ekskursijų moksleiviams ir susitikimų su specialistais organizavimą, stipendijas studentams, supažindinimą su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis.

Daugiau apie programą galima sužinoti interneto svetainėje www.energysmartstart.lt.

 #EnergySmartSTART

◀ Grįžti į Naujienos