Lietuvos istorijos pėdsakais

Lietuvos istorijos pėdsakais

 Joana Ramutė Janilionienė – buvusi ilgametė Kauno technikos kolegijos darbuotoja, kovo mėnesį šventė garbingą 90 – ties metų jubiliejų. KTK Alumni draugijos kontrolės komiteto narė Leonora Gališauskienė ir buvusios Ramutės kolegės jubiliatei linkėjo stiprios sveikatos, neskaičiuoti prabėgusių metų ir būti laimingai. Gerbiama Ramutė mielai dalijosi savo prisiminimais. Minint Lietuvos nepriklausomybės dieną papasakojo apie vieną iš Vasario 16 – osios akto dublikato dingimo versijų, susijusių su jos šeima.

 

“2000 m. Vasario 16 –osios akto dublikato buvo ieškota Marijampolės rajone, Balsupių kaime, mano senelio knygnešio Vinco Bielskaus, sodyboje. Dublikatas iki 1940 m. birželio 15 d. buvo Prezidentūroje Kaune. Vėliau juo pasirūpino kanceliarijos vadovas Pijus Bielskus, išvežęs jį į savo tėviškę ir paslėpęs brolio sodyboje. Tai paaiškėjo tik po kelių dešimtmečių, nes Vincas Bielskus su šeima buvo ištremtas. Jo dukros tai atskleidė, kai grįžo iš tremties. Dokumento rasti nepavyko. Manoma, kad dublikatą anksčiau galėjo rasti čia pokariu gyvenę žmonės. Jis galėjo dingti ir nugriaunant namą”, - prisiminė J. R. Janilionienė.

 

 “Nugriauto namo vietoje dabar stovi mano mamos pastatytas paminklas, visiems primenantis vieną iš keleto Vasario 16 – osios akto dingimo versijų”, - užbaigia jubiliatė.

◀ Grįžti į Naujienos