Konferencija "Architekto S.Kudoko gyvenimo ir kūrybos laiptais"

Konferencija "Architekto S.Kudoko gyvenimo ir kūrybos laiptais"

     Rugsėjo 27 d. vyko konferencija, skirta paminėti vieno žymiausių Pirmosios Respublikos Kauno architektų dr. Stasio Kudoko (1898- 1988) 120-ąsias gimimo ir 30-ąsias mirties metines, o taip pat 80 metų nuo žymiausių miesto švietimo įstaigų – Aukštesniosios technikos mokyklos (dabar Kauno technikos kolegija) ir Kauno valstybinės 6-osios gimnazijos (dabar KTU Vaižganto progimnazija) rūmų pastatymo. Konferencijoje „Architekto Stasio Kudoko gyvenimo ir kūrybos laiptais“ dalyvavo anūkas Matas su šeima iš JAV, architektūrologai, tyrinėję dr. S. Kudoko gyvenimo kelią, amžininkai, betarpiškai bendravę su šeima emigracijoje JAV, Kauno technikos kolegijos dėstytojai ir studentai, KTK Alumni draugijos prezidentė ir valdybos nariai, KTU Vaižganto progimnazijos pedagogai ir moksleiviai, kauniečiai.

 

     Dr. Stasys Kudokas dirbo ne tik Kauno miesto architektu, bet ir ugdė jaunąją architektų kartą dėstydamas (1934 – 1944 m.)  Aukštesniojoje technikos mokykloje (dabar Kauno technikos kolegija) ir Vytauto Didžiojo universitete.

 

    Ir po 80 metų rūmų paskirtis nepasikeitė. Kauno technikos kolegija – žinoma mokymo institucija, turinti ilgametes techninės krypties specialistų rengimo tradicijas, rengia taip reikalingus Lietuvai inžinerinės krypties specialistus.

◀ Grįžti į Naujienos