IPC rankinio litavimo mokymai

IPC-7711/7721 Sertifikuoto IPC Specialisto mokymai

 IPC - Association Connecting Electronics Industries – tai organizacija, kuri kartu su gamintojais kuria ir plėtoja elektronikos pramonei skirtus standartus.

IPC standarto kriterijai taikomi aukščiausio lygio elektronikos gaminiams, skirtiems pramoninės, medicininės, karinės, jūrinės įrangos gamybai.

Mokymus baigęs SertifikuotasIPC Specialistas(CIS) gebės savarankiškai sulituoti, įvertinti ir atpažinti sulituotos spausdintinės plokštės defektus ir pasirinkus tinkamiausią metodą bei įrankius juos suremontuoti, atlikti gaminio modifikacijas. IPC sertifikatas pripažįstamas visame pasaulyje. 

 Mokymai vyksta Kauno technikos kolegijoje,  Kitron elektronikos montažo laboratorijoje, įrengtoje pagal IPC-7711/7721 standarto reikalavimus. Laboratorijoje įrengta patalpos ir darbo vietų ventiliacija, rūbinė, prausykla, pertraukų metu prie užkandžių stalo galima išgerti kavos.

Darbo vieta įrengta taip,  kad atitiktų esančią darbo vietą gamyboje, kurią sudaro Weller litavimo ir remonto stotelė (lituoklis, atsiurbėjas, karštas oras) su visais reikalingai antgaliais ir priežiūros įrankiais, darbui skirti įrankiai ir litavimo, valymo medžiagos, apšvietimas su didinimo stiklu, ESD danga ir apyrankės.

Esant poreikiui, įrangos ir įrankių komplektaciją galima pritaikyti pagal įmonės naudojamą įrangą.

MOKYMŲ TRUKMĖ

Pirminiai (sertifikavimo) mokymai trunka 4 darbo dienas, pakartotiniai (resertifikavimo) 2 darbo dienas. Mokymų grafikas derinamas pagal dalyvių poreikį. Mokymų dienos metu yra dvi kavos pertraukėlės ir pietų pertrauka. 

MOKYMŲ TURINYS 

Mokymų dalyviai mokomi surasti, atpažinti ir suremontuoti elektroninių gaminių gedimus.

Teorinių užsiėmimų metu supažindinama su IPC organizacija, standartų taikymu ir paskirtimi. Tinkamu elgesiu darbo vietoje, priežiūra, elgesiu su gaminiais, tipinėmis litavimo operacijomis, seka ir metodais. Supažindinama su įranga, įrankiais ir medžiagomis,  apžvelgiami tipiniai elektronikos komponentai. Mokoma atpažinti ir įvertinti galimus litavimo defektus bei jų priežastis (pagal IPC-A-610 standartą).

Praktinių užsiėmimų metu atliekamos litavimo užduotys: plokštės ir komponentų paruošimas litavimui, paviršinių ir išvadinių komponentų išlitavimas ir įlitavimas mokomosiose plokštėse; laidų nužievinimas, balinimas, litavimas tarpusavyje ir į plokštę, nutrūkusių takelių, aikštelių ir metalizuotų kiaurymių remontas; plokštės valymas, ESD reikalavimai; litavimo kokybės patikra, defektų taisymas.

MOKYMUS SUDARO

 Iš viso yra 9 moduliai, 1 modulis privalomas, kiti laisvai pasirenkami:

  1. IPC politika ir procedūros;
  2. Laido paruošimas ir litavimas;
  3. Išvadinių komponentų paruošimas, įlitavimas ir išlitavimas;
  4. SMT Chip ir MELF komponentų įlitavimas ir išlitavimas;
  5. SOT, SOIC, QFP (Gull Wing) komponentų įlitavimas ir išlitavimas;
  6. PLCC (J-Lead) komponentų įlitavimas ir išlitavimas;
  7. PCB aikštelių, takelių remontas ir modifikavimas;
  8. PCB laminato remontas;
  9. Lako sluoksnio remontas.

Kreiptis:

Taikomųjų tyrimų ir paslaugų komercializavimo skyriaus vadovė
Dr. Giedrė Adomavičienė
Mob. tel. +370 611 57620
El. paštas: giedre.adomaviciene@edu.ktk.lt

 

Mokymus veda:

Sertifikuotas IPC Treneris (CIT)
Julius Šaltanis
Mob. tel.: +370 677 53822
El. paštas: julius.saltanis@edu.ktk.lt

 

Registracija į mokymus: https://goo.gl/forms/ZtdlZbm3YjZgk2cb2