Verslo investicijos į mokslą sugrįžta gerais specialistais

2018.12.10
022020

Kauno technikos kolegija (KTK) prieš penkerius metus pakeitė strategiją: atsisukusi į verslo poreikius, pradėjo pozicionuoti save kaip pramonės įmonių kolegiją. Pokyčiai kolegijai padėjo įsitvirtinti tarp aukštųjų mokyklų lyderių, o partnerystė su verslu leidžia turėti vienas moderniausių laboratorijų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Neatsilikti nuo inovacijų

KTK direktoriaus pavaduotojos akademinei veiklai dr. Marijos Jotautienės teigimu, kolegijos rezultatų augimą ir ambicingų tikslų sėkmingą įgyvendinimą lėmė artimas bendradarbiavimas su verslu bei laiku priimti tinkami strateginiai sprendimai.

„Ruošiame technologijų mokslų specialistus, inžinierius. Kaip tik šioje verslo kryptyje pasaulyje vyksta daugiausia pokyčių, kasdien atsiranda technologinių inovacijų, ateina 4-oji pramonės revoliucija, kuri pakeis visą pramonę. Vykstant šiems globaliems procesams prie jų turi prisitaikyti ir aukštasis mokslas, studijos turi tapti lanksčios“, – sakė dr. M. Jotautienė. 

Ji neabejoja, kad jei kolegija ir toliau būtų dirbusi pagal nusistovėjusį studijų modelį, jos ruošiamų specialistų įgūdžiai atsiliktų nuo laiko, o darbdaviams reikėtų nemažai investuoti, kad nauji darbuotojai išmoktų savarankiškai atlikti jiems pavestas užduotis. Kaip tik todėl nuspręsta maksimaliai susilieti su verslu ir optimizuoti kolegijos studijų procesus. 

„Norėdami geriausių rezultatų, atnaujinti studijų programas kvietėme inovatyviausių Lietuvos pramonės ir technologijų įmonių specialistus, kurie teikė savo siūlymus, išsakė verslo poreikius, kokius įgūdžius turi turėti mūsų absolventai, su kokia įranga reikia dirbti ir kur link planuoja sukti verslas“, – pasakojo KTK direktoriaus pavaduotoja.

Verslo atstovai studijų optimizavimo procese dalyvauja iki šiol. „Prasidėjęs bendradarbiavimo procesas tik įsibėgėja, kasdien stengiamės užmegzti vis daugiau ryšių su verslo atstovais. Esamų partnerių atstovai ir šiandien stipriai prisideda prie studijų gerinimo. Verslo atstovų yra KTK taryboje, darbų gynimo komisijose, laboratorijose jie padeda studentams dirbti su modernia įranga. Daug partnerių lektorių atvyksta vesti paskaitų, taip pat studentai turi galimybę pamatyti realias darbo sąlygas jų gamyklose, laboratorijose ir dirbtuvėse“, – verslo indėlį pristatė KTK direktoriaus pavaduotoja.

Į laboratorijas – solidžios investicijos

Pirmajame optimizavimo etape kolegija pakeitė studijų procesus, modelį ir turinį. Verslas, jausdamas specialistų deficitą ir matydamas kolegijos potencialą, per kelerius metus į jos praktinių įgūdžių bazes investavo apie 0,5 mln. eurų.

„Kolegijos ruošiamiems studentams svarbiausi praktiniai įgūdžiai, tad artima partnerystė su verslu virto didelėmis investicijomis į KTK laboratorijas“, – pasidžiaugė KTK direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai dr. M. Jotautienė.

Šiandien kolegijos Elektronikos technikos, Autotransporto elektronikos, Automobilių techninio eksploatavimo ir kitų studijų programų studentai turi išskirtines galimybes naudotis nuolat naujinama ir pildoma „Bosch“ laboratorija, prieš kelerius metus atidarytomis „Volkswagen“, „Tobio“ bei „Elintos“ elektromobilių laboratorijomis.

KTK turi ir vienintelę Baltijos šalyse „Kitron“ elektros montažo laboratoriją, prieš kelias savaites kartu su UAB „Festo“ atidarė pneumatikos ir hidraulikos laboratoriją. Labai naudingai bendradarbiaujama ir su UAB „Littelfuse“, UAB „Acme Europe“, UAB „Terra“ bei kitomis elektronikos sektoriuje veikiančiomis įmonėmis. „Nuolat rengiame apskritojo stalo diskusijas, klausiame verslo, ko jiems reikia. Tai nenuneigiama abipusė nauda ir vienintelis kelias, norint ruošti specialistus, kurie turi realius darbo įgūdžius“, – neabejoja KTK direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai dr. M. Jotautienė.