Orijana Mašalė: ko reikia sėkmingam Lietuvos aviacijos pramonės skrydžiui?

2021.11.23
orijana masale 619769ef80ac2

Netrukus turėsime naują mūsų šalies Aviacijos strategiją, kuri atspindės bendrą visų suinteresuotų pusių sutarimą, kaip iki 2030 m. vystysis ši aukštą pridėtinę vertę kurianti pramonės šaka. Apie tai, kokie svarbiausi akcentai turi būti strategijoje, pasakoja Civilinės aviacijos asociacijos CAVIA, kurios nariais nesenai tapome, valdybos pirmininkė Orijana Mašalė.

Neįtikėtina, bet paskutinį kartą Lietuva savo Aviacijos strategiją tvirtino dar 2006 metais! Taip, dokumentas buvo rengtas dar iki Lietuvos tapimo Europos Sąjungos nare, iki nacionalinio vežėjo bankroto, iki 2008–2009 m. ir COVID–19 krizių, iki laiko, kai šalies ekonomika buvo / yra istorinėse aukštumose. Tokio dokumento trūkumas lemia tai, kad vis grįžtama prie nacionalinių oro linijų, naujo oro uosto statybų ir kitų nepamatuotų klausimų.

Visgi neseniai Susisiekimo ministerija ėmėsi sunkaus bei būtino darbo ir aviacijos verslo bendruomenė tikisi, kad dar šiemet, po 15 metų pertraukos, turėsime naują šalies Aviacijos strategiją, kuri atspindės bendrą visų suinteresuotų pusių sutarimą, kaip iki 2030 m. skris ši aukštą pridėtinę vertę kurianti pramonės šaka. Tikimasi, kad Aviacijos vystymo gaires (taip oficialiai vadinasi dokumentas) tvirtins Vyriausybė ir taip kone dešimtmečiui bus sustabdytos įvairios spekuliacijos apie nereikalingus grandiozinius projektus.

Taigi, kokius būtinus esminius komponentus Aviacijos strategijoje mato šalies aviacijos verslo atstovai?
Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/verslas/naujiena/transportas/orijana-masale-ko-reikia-sekmingam-lietuvos-aviacijos-pramones-skrydziui-667-1600218?copied&fbclid=IwAR3DNhgWnWEYkm1rOtlkdm9SpuogTvYm4x1LUto4OUvH6FCjqtL386w1G-M&copied