BIM mokymo centrų gausėja, programos plėtojamos

2020.11.19
SNIP3

Atsižvelgdama į darbdavių poreikius, Kauno technikos kolegija „Statybos inžinerijos“ studijų programos absolventams suteikia technines ir valdymo kompetencijas BIM srityje, todėl atnaujinant šią studijų programą į turinį buvo integruoti dalykai, susiję su statinio informaciniu modeliavimu. Studijų metu taikomas integruotas projekto metodas: BIM įtrauktas į tokias disciplinas, kaip „Pastatų konstrukcijos“, „Konstrukcijų skaičiavimas“ ir „Inžinerinės sistemos“.

Kad studentai suprastų ir išmoktų taikyti BIM metodologiją, sukurtas „Statinio informacinio modeliavimo“ modulis, kurio pagrindą sudaro architektūrinio 3D modelio kūrimas ir vizualizacija programa „Revit“. Studentų sukurti 3D modeliai naudojamai dėstant „Inžinerines sistemas“ – šio dalyko metu mokomasi kurti specifinius BIM duomenis projektuojant šildymo ir vėdinimo sistemas „Revit“ programos aplinkoje.

„Statybos inžinerijos“ studijų programoje kaip semestro darbą studentų komandos projektuoja administracinės ir (arba) pramoninės paskirties pastatus. Toks komandinis darbas grindžiamas BIM integruoto projekto koncepcija, jungiančia skirtingas disciplinas (architektūrinę ir konstrukcinę) bei skirtingus BIM įrankius („Revit“ ir „Tekla“).

2019 m. pradėtas ir šiuo metu vykdomas ES lėšomis finansuojamas KTK laboratorijų plėtros projektas, kurio metu įsigyta nemažai vertingos BIM kontekste įrangos: bepilotis aerokartografavimo komplektas, vaizdo kamera, vaizdo priartinimo kamera, termokamera, fotogrametrinė programinė įranga, lazerinis skaitytuvas, programinė įranga „Navisworks“ statybos projektams planuoti ir kontroliuoti (4D ir 5D projektavimui).

Daugiau naujienoje:
https://skaitmeninestatyba.lt/aktualijos/bim-mokymo-zidiniu-gauseja-programos-pletojamos/?fbclid=IwAR17qa6bxH2eq6sZZijiaQJIoxesdCYKF7mlWDVnZRVOxNrnVxqStBF0C1c