KTK Tarybos pirmininkas Juozas Augutis. Ar žmonės su aukštuoju išsilavinimu nereikalingi Lietuvai?

2019.06.13
juozas augutis remigijaus scerbausko nuotr 81427133

Europos profesinio mokymo plėtros centras (European Centre for the Development of Vacation Training – CEDEFOP) atliko ir paskelbė išsamią studiją „Europos šalių darbo rinkos pokyčių prognozės iki 2030 metų“. Ši studija rodo, kad Lietuva yra tarp ES šalių, kuriose prognozuojamas didžiausias žmonių su aukštuoju išsilavinimu poreikis. Tai labai aukštas Lietuvos įvertinimas ir tikėjimas, kad į Lietuvą toliau ateis investicijos, augs aukštos pridėtinės vertės darbo vietų skaičius.


Ir vis dėlto, ar galima pamatuoti, kiek žmonių su aukštuoju išsilavinimu Lietuvai reikia šiandien ir artimiausioje ateityje? 2018 m. Lietuvos statistikos departamentas paskelbė, kad šalies darbo rinkoje yra 1,347 mln. darbuotojų: viešajame sektoriuje dirba apie 373 tūkst., o privačiame – 974 tūkst. Aukštąjį išsilavinimą viešajame sektoriuje turi 68 proc. dirbančiųjų, o privačiame – apie 30 proc. Nesunku suskaičiuoti, jog šiuo metu Lietuvos darbo rinkoje yra 545 tūkst. darbuotojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Tai sudaro apie 40 proc. visų dirbančiųjų. Tobulėjant technologijoms, spartėjant automatizacijai įvairiuose procesuose tiek pramonėje, tiek viešajame valdyme šis poreikis neišvengiamai augs.


Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/projektai/studijos2019/juozas-augutis-ar-zmones-su-aukstuoju-issilavinimu-nereikalingi-lietuvai.d?id=81426771