KTK studentas pasiūlė idėją, kaip sumažinti vyresniųjų žmonių atskirtį sveikatos apsaugos srityje

2019.05.30
093915877 d606314c e8ed 40ce 8548 659c27d17864

Visuomenė sparčiai sensta – Eurostato duomenimis, praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) buvo beveik 100 milijonų gyventojų, vyresnių nei 65 metai. Daugėja ir pagyvenusių vienišų žmonių, likusių visai be priežiūros. Atsižvelgdami į senjorų atskirtį sveikatos apsaugos srityje, jungtinė Kauno technikos kolegijos ir kitų aukštųjų mokyklų komanda pasiūlė sprendimą – sistemą „iPULSUS+“, kurios dėka ne tik būtų stebima asmens sveikatos būklė, bet ir jai sutrikus automatiškai iškviečiama pagalba.

Kauno technikos kolegijos (KTK) studento Sigito Lukošiaus, KTU studenčių Julijos Kravčenko ir Gintarės Stanytės ir Eriko Varno (Marijampolės kolegija) pasiūlytą sistemą sudaro išmanioji apyrankė ir su ja susieta mobilioji aplikacija. Tokiu būdu siekiama mažinti garbingo amžiaus asmenų atskirtį sveikatos apsaugos srityje.

 Idėja gimė jaunimo verslumo konkurso metu Tokia sistema, pasiūlyta jungtinės aukštųjų mokyklų komandos, sugalvota dvejus metus trukusio projekto „ATVERK-2“ metu, kurį organizavo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA ir devynios Lietuvos aukštosios mokyklos.

 Projektas skirtas studentų socialinio verslumo ir kūrybiškumo ugdymui. Esminis šios iniciatyvos tikslas – sudominti studentus verslo kūrimo galimybėmis, lavinti verslumo gebėjimus ir įkvėpti ateities veiklai, kuri atitiktų darbo rinkos ir visuomenės poreikius. Projekto metu studentai gilino savo verslumo ir kūrybiškumo žinias, kurias vėliau pritaikė kurdami socialinio verslo planus keturiose Lietuvos įmonėse, padedant įmonių atstovams.

Plačiau skaitykite naujienoje:
https://www.lrytas.lt/it/ismanyk/2019/05/30/news/studentai-pasiule-ideja-kaip-sumazinti-vyresniuju-zmoniu-atskirti-sveikatos-apsaugos-srityje-10556562/?fbclid=IwAR0nQ65H_jcjATfdU0s1HwocGEo4A1QF9nGzfZArKVoj5RzOX_48Y9PHhac