KTK pirmauja net trijose profesinio bakalauro studijų kryptyse

2019.12.18
reiiingu vizualas2019

Kasmetiniame žurnalo „Reitingai“ sudarytame geriausiųjų aukštųjų mokyklų sąraše Kauno technikos kolegija (KTK) šiemet buvo įvertinta itin gerai ir net trijose profesinio bakalauro rengimo studijų kryptyse užėmė pirmąją vietą.

Aeronautikos, Mechanikos ir Transporto inžinerijos studijų programų srityse Kauno technikos kolegija šiemet neturėjo sau lygių ir buvo įvertina kaip geriausia. KTK direktoriaus Nerijaus Varno teigimu, tai padaryti padėjo ilgamečiai santykiai su verslu bei aukšta dėstytojų kompetencija.

„Labai smagu, kad šiemet pagerinome savo pozicijas ir žurnalo „Reitingai“ organizuotame studijų krypčių reitinge užėmėme net tris pirmas vietas. Reikia atsižvelgti į tai, kad lyginant su kitomis kolegijomis, turime nedaug studijų programų ir jos yra išskirtinai tik inžinerinės krypties. Iš 5 studijų krypčių, kuriose realizuojame studijas, net trijose pirmaujame.

Beje, Statybos inžinerijos kryptyje, kurioje pirmavome dvejus metus iš eilės, šiemet esame antri, tačiau, analizuojant darbdavių vertinimus – esame geriausi ir artimiausią kolegiją lenkiame 14 taškų, o kitas – dvigubai. Gerai įvertinta ir studijos KTK Elektronikos ir elektros inžinerijos studijų kryptyje. Nors bendroje lentelėje užimame ketvirtą poziciją, bet pagal darbdavių vertinimą esame antri.

Manau, kad darbdavių atsiliepimai ir jų vertinimai yra, ko gero, svarbiausias kriterijus, kadangi koleginės studijos yra nukreiptos į praktiką ir tinkamą savo sritį puikiai išmanančio profesionalo parengimą. Tokio absolvento, kuris geba sėkmingai integruotis darbo vietoje, savo veikloje taikyti naujausias technologijas ir priimti nestandartinius sprendimus. Dėl šios priežasties aktyviai dirbame kartu su darbdaviais visose mūsų studijų programose, tad tiek mūsų Orlaivių mechanizmų techninio eksploatavimo studijų programa, kuri yra dar tik auganti ir šiemet išleido pirmuosius absolventus, tiek, pavyzdžiui, Statybos inžinerijos programa, kurios specialistų rengime turime, bene, ilgiausiai trunkančias tradicijas ir patirtį Lietuvoje, dirbame išvien su verslo ar viešojo sektoriaus atstovais – siekiame labai praktiškai atliepti jų lūkesčius.

Dar vienas aspektas, kuris lemia gerus Kauno technikos kolegijos rezultatus reitinguose – akademinis personalas. Nuolatinis kolegijos dėstytojų ugdymas, jų kvalifikacijos kėlimas, dalyvavimas užsakomosiose veiklose ir taikomuosiuose tyrimuose. Čia, vėlgi, didelį vaidmenį vaidina artimas santykis su darbdaviais, nes dažnu atveju būtent su jų pagalba tobuliname studijų programas, įrengiame modernias laboratorijas, o mūsų dėstytojai vyksta į stažuotes įmonėse“, - sėkmės priežastis įvardina KTK direktorius N. Varnas.

Žurnalas „Reitingai“ pateikė 45 koleginių studijų krypčių specialistų parengimo vertinimą. Tiek kolegijų profesinius bakalaurus, tiek universitetų bakalaurus žurnalo atstovai vertina pagal tuos pačius parametrus.

Didžiausią dalykinio studijų krypčių svorį - 30 taškų turėjo darbdavių nuomonė. 20 taškų svoris buvo suteiktas kriterijui, kuris rodė, kiek konkrečios krypties studijas pasirinko geriausieji abiturientai. 

Tais atvejais, kai konkreti studijų kryptis yra vykdoma tik vienoje kolegijoje, respondentai vertino alumnų žinias ir gebėjimus dešimties balų skalėje. Kiekvienos srities alumnus vertino tik tos srities profesionalai.