Laisvalaikis

Tautinių šokių kolektyvas „PUŠYNĖLIS“

  • Kolektyvo tikslas – propaguoti lietuvišką sceninį šokį, bendraujant ir kartu šokant patirti kūrybinį džiaugsmą.
  • Kolektyve šoka kolegijos studentai ir miesto jaunimas.
  • Savo šokiu kolektyvas puošia kolegijos renginius, Kauno ir kitų Lietuvos miestų šventes, dalyvauja konkursuose, festivaliuose.
  • Repertuare – lietuvių liaudies klasikiniai ir šiuolaikinių choreografų sceniniai šokiai.
  • Meno vadovas: Kęstutis Pušinaitis. Koncertmeisterė: Irina Judickienė. Baletmeisterė: Gintarė Milieškaitė.
  • Kolektyvas repetuoja antradieniais bei ketvirtadieniais ir kviečia visus Kolegijos studentus, norinčius išmokti šokti ir turiningai leisti laisvalaikį. 

Istorija

Tautinių šokių kolektyvas Kauno politechnikume savo veiklą pradėjo 1953 m.. Istorijos dėstytoju dirbęs buvęs „Lietuvos“ ansamblio šokėjas Steponas Gimbutis subūrė šokėjų ratelį, ir nuo to laiko šokis tapo svarbiu akcentu studentų kūrybinėje veikloje. Kolektyvo vadovais yra dirbę Danutė Budreikaitė, Jara Bernadišienė, Vladas Lukianskas, Gražina Geldauskienė, Jonas Surdokas, Stasys Kalasauskas, Izolina ir Algirdas Stanioniai, Živilė Ilgūnaitė, net 11 metų (1980-1991 m.) Birutė Bačelytė-Savickienė. Kolektyvas dalyvavo miesto ir respublikiniuose renginiuose, nuo 1958 m. net 32 kartus pagal bendrą penkių politechnikumų – Rygos, Talino, Vilniaus, Kaliningrado ir Kauno – susitarimą kasmet paeiliui vis kitame mieste rengiamuose moksleivių meninės saviveiklos festivaliuose. Kūrybinga ir aktyvi kolektyvo veikla su nežymiomis pertraukomis tęsėsi iki 1991 m.
1995 m. atkurtas ir  „Pušynėlio“ vardu pasivadinęs kolektyvas, kuriame šoka kolegijos studentai ir miesto jaunimas, dalyvauja kolegijos renginiuose, miesto šventėse „Kauno dienos“, studentų festivaliuose „Ei, studente, sukis vėju!“, Pasaulio lietuvių dainų šventėse Vilniuje ir Kaune, Baltijos šalių studentų dainų šventėse „Gaudeamus“ Tartu, Rygoje ir Vilniuje, tarptautiniuose festivaliuose Kaune, Rygoje, Taline, Prahoje, Elblonge, Vysloje, Sankt Peterburge. Koncertavo Ukrainoje, Austrijoje, Kroatijoje ir Slovakijoje. „Pušynėlis“ – respublikinių konkursų bei apžiūrų prizininkas ir diplomantas, tautinių šokių konkurse „Pora už poros“ ne kartą laimėjo pirmąją vietą. 

Viktoro Ašmensko aviamodeliavimo būrelis

Jau keletą metų studentai, besidomintys elektroniniu būdu valdomais skraidančiais modeliais, renkasi KTK aviamodeliavimo būrelyje.
Nuo 2013 m. gegužės 23 d. būrelis vadinamas „Kauno technikos kolegijos Viktoro Ašmensko aviamodeliavimo būrelis“.
Viktoras Ašmenskas (1912-2016) Kauno aukštesniosios technikos mokyklos absolventas, garsus Lietuvos inžinierius, aviatorius, pasipriešinimo nacių ir sovietiniams okupaciniams režimams veikėjas. Šio žmogaus vardas KTK būrelio pavadinime  – tai didelė garbė kolegijai ir būreliui, bet kartu ir įpareigojimas atkurti, išsaugoti ir puoselėti Lietuvos aviacijos tradicijas. 
Šiame būrelyje studentai užsiima lėktuvų projektavimu, konstravimu ir valdymu. Rengiamos pažintinės išvykos į sklandytuvų gamyklą, į Baltic Aviation Academy, kur yra ruošiami tikri keleivinių lėktuvų (tokių kaip Airbus A320 ar Boeing 737) pilotai.
 

Krepšinio komanda

Krepšinis Lietuvoje jau seniai tapo antrąja religija. Jis yra viena populiariausių sporto šakų visose Lietuvos aukštosiose mokyklose, taip pat ir Kauno technikos kolegijoje.
KTK krepšinio komanda aktyviai dalyvauja Lietuvos kolegijų sporto žaidynėse, yra daugkartinė žaidynių nugalėtoja ir prizininkė.
Dalyvaujame Kauno „Mero taurės“ varžybose, „Švyturio“ – Kauno krepšinio C lygos „Top Sport“ pirmenybėse. 2013 m. pastarosiose pirmenybėse laimėjome „Iššūkio“ taurės III-iąją vietą!  2014 m. KTK krepšinio rinktinė  Lietuvos kolegijų studentų XIV sporto žaidynių B grupės krepšinio varžybose iškovojo I-ąją vietą!  2015 m. KTK krepšinio komanda Lietuvos kolegijų studentų XV sporto žaidynėse A grupės varžyboseiškovojo III-ąją vietą.

Nuo 2013 m. Kolegijoje organizuojamas kalėdinis krepšinio turnyras Direktoriaus taurei laimėti. 2015 m. organizuojamas krepšinio turnyras Algimanto Baltušniko taurei laimėti.

Algimantas Baltušnikas (1934-2012) – ilgametis KTK dėstytojas,  lengvaatletis, disko metimo čempionas, treneris. Jo pasiekti rekordai: penkis kartus Lietuvos (1959, 1961, 1963, 1964, 1967), tris kartus TSRS (1957, 1960, 1961) disko metimo čempionas, tris kartus gerino Lietuvos disko metimo rekordą, du kartus – Lietuvos rutulio stūmimo rekordą.

Krepšinio komandą treniruoja: S. Donėlaitė, Kauno technikos kolegijos Inžinerijos mokslų fakulteto lektorė

 

Stalo teniso komanda

KTK stalo teniso komanda dalyvauja Lietuvos kolegijų studentų sporto varžybose, yra daugkartinė varžybų nugalėtoja ir prizininkė.
 
Komandą treniruoja: V. Mickevičius, Kauno technikos kolegijos Inžinerijos mokslų fakulteto lektorius
 

Bėgikų komanda

KTK bėgikų komanda dalyvauja Lietuvos kolegijų kroso taurės bėgimo  varžybose. KTK kroso bėgimo komanda 2013 m. Lietuvos kolegijų pavasario kroso taurės II-osios vietos laimėtoja.

Komandą treniruoja: V. Mickevičius, Kauno technikos kolegijos Inžinerijos mokslų fakulteto lektorius.

Svarsčių kilnojimo komanda

KTK svarsčių kilnojimo komanda 2015 m. debiutavo Lietuvos kolegijų studentų XV sporto žaidynėse.

Komandą treniruoja: V. Mickevičius, Kauno technikos kolegijos Inžinerijos mokslų fakulteto lektorius

KTK salės futbolo komanda

KTK salės futbolo komanda ruošiasi debiutuoti 2016 m. Lietuvos kolegijų studentų XVI sporto žaidynėse.

Komandą treniruoja: V. Mickevičius, Kauno technikos kolegijos Inžinerijos mokslų fakulteto lektorius.

KTK Racing Division

Autoklubas – tai automobilistų (Kauno technikos kolegijos autofanų klubas) būrelis.

Veikla: KTK autoklubas užsiima automobilių ruošimu autosportui, dalyvauja įvairiuose autosporto renginiuose, aktyviai leidžia laisvalaikį. Klubo nariai ne tik darbuojasi garaže, bet ir organizuoja aktyvią veiklą: organizuoja mėgėjiškas automobilių slalomo varžybas, teisėjauja, bendradarbiauja su kartodromu „Kartlandas“, bendrauja su remėjais, palaiko ryšius su kitomis komandomis, atstovaujančiomis garsius prekinius ženklus, modeliuoja autoklubo strateginius planus ir talkina, formuojant Kauno technikos kolegijos įvaizdį.

Šiuo metu į klubo veiklą įsitraukę 35 studentai iš automobilių techninio eksploatavimo ir autotransporto elektronikos studijų programų.

Internetinė svetainė: https://ktkracing.lt/

Nariai: kviečiami visi, nebijantys darbo prie automobilių, turintys gerą nuotaiką bei gerų įdėjų.

Siekiai: dalyvauti įvairiuose autosporto renginiuose, siekti gerų rezultatų, garsinti Kauno technikos kolegijos vardą.

Patalpos: KTK Autoklubas naudojasi Kauno technikos kolegijos patalpomis, esančiomis greta KTK BOSCH praktinio mokymo centro. Patalpos aprūpintos reikiamais įrankiais, kurių asortimentą klubas stengiasi kuo dažniau atnaujinti.

Autoklubo automobiliai: BMW 318 is, Honda civic 1.5i, Honda CRX.

ĮDOMU

Medalis skiriamas Š. Užgiriui už automobilių saugumą

WP 20150418 04 14 01 Pro

 

KTK Autoklubas apie inžinierių Šarūną Užgirį

Šarūnas Užgiris prisidėjo prie projekto kuriant greičiausią pasaulyje automobilį. 1970 m. automobilis „Blue Flame“ pasiekė pasaulio rekordą, išvystydamas didesnį nei 1000 kilometrų per valandą greitį.

Plačiau:

Sarunas-Uzgiris

https://www.youtube.com/watch?v=oR0JbTd6ZT0

https://www.youtube.com/watch?v=nOFVUNoT5wE

 

KTK grupė "Visi savi"

bugnu skelbimas page 001 1