Edukacijos moksleiviams

ATEIK, PAŽINK, PASIRINK!

KTK siūlomos edukacijos turėtų patikti visiems, kurie renkasi techniškuosius mokslus.

Edukacijos padės suformuoti požiūrį ir domėjimąsi inžinierinėmis studijų programomis.

Edukacija

 

Ką moksleiviai sužinos

Kam skirta

Pasimatuok vieną iš 10 pasaulio perspektyviausių specialybių – elektros energetiką

Edukacijos metu moksleiviai atliks praktinį darbą „Vėl, švieski man vėl’’ ir sužinos iš kokių elementų sudaryta elektros grandinė, sujunks juos ir įžiebs elektros lemputę.

9-12 klasės

 

Kodėl slenka Gedimino kalnas?

 

Jaunieji tyrėjai  galės pačiupinėti smėlį ir molį, aptarti kaip juos veikia vanduo.

Vyresnieji  tyrėjai sužinos, kokios inžinerinės priemonės panaudotos Gedimino kalno šlaitų tvirtinimui .

1-5 klasės

 

9-12 klasės

Pažink dabarties ir ateities statybą

 

Moksleiviai patrauklia forma susipažins su pačiais įdomiausiais ir didingiausiais pasaulio pastatais  ir jų statybos istorija, nusikels į ateitį, kur sužinos kokiuose pastatuose gyvens žmonės, kaip atrodys pasaulio miestai po 100 ar daugiau metų.

11-12 klasės

Išbandyk lenktynininko kėdę

 

Edukacijos metu mokiniai pasikeisdami išmėgins lenktynių simuliatorių, kuriuo treniruojasi lenktynininkai, išgirs kaip atrodo lenktynininko diena.

7-12 klasės

Susipažink  su autosporto komandos dirbtuvėmis ir automobiliais

 

Moksleiviai susipažins su transporto inžinieriaus profesija, apsilankydami profesionalios lenktynių komandos ,,KTK Racing Division“  dirbtuvėse. Transporto inžinieriai papasakos, kaip gimsta lenktyniniai automobiliai, kuo jie skiriasi nuo įprastų.

7-12 klasės

Sportinio automobilio patikra prieš lenktynių startą

 

Edukacijos metu moksleiviams duodamas sąrašas lengvų automobilio patikros darbų, kuriuos reikia atlikti lenktyniniam automobiliui. Darbai atliekami, padedant transporto inžinieriui.

9-12 klasės

Kokius kailinius pritaikyti mūsų namams, kad žiemą nesušaltume?

Moksleiviai išgirs naujienas apie klimato pokyčius, žaliąją statybą ir reikalavimus pasyviems namams, taip pat praplės žinias apie atsinaujinančius energijos šaltinius (saulės kolektorius, geoterminį šildymą, vėjo jėgaines)

9-12 klasės

Pagamink ir važiuok 

 

Kaip atsiranda automobiliai, kaip ir kodėl jie važiuoja? Moksleiviai iš turimų medžiagų ir detalių surinks važiuojantį automobilį. Kelios komandos varžysis tarpusavyje.  Laimės ta komanda, kurios automobilis pasirodys geriausiai: įveiks tam tikrą atstumą ir mažiausiai nukryps nuo trajektorijos.  

7-9 klasės

Imitaciniai variklių modeliai

 

Kaip veikia automobilių varikliai, kokie yra variklių tipai ir kuo jie skiriasi? Edukacijos metu komandos gaus po variklio imitacinį modelį ir per 15-20 min. turės jį išnagrinėti. Diskusijos metu išsiaiškins, kuo skiriasi jų varikliai, kuris variklis yra pranašesnis ir kodėl.

8-10 klasės

Elektriniai bandymai imituojant automobilio mazgų darbą

 

Naudojant generatorių ir starterių patikros stendą, moksleiviai sužinos kaip veikia  automobilio su vidaus degimo varikliu starteris ir generatorius. Bandymų metu jie stebės testuojamų prietaisų elektrinius parametrus realiuoju laiku.

9-12 klasės

Automobilių diagnostika Bosch laboratorijoje

 

Bosch laboratorijoje  edukacijos dalyviai pasijus lyg tikrose remonto dirbtuvėse ir susipažins su automobilių diagnostikos sąvoka, pamatys, kokia šiuolaikinė Bosch įranga naudojama atliekant išsamią automobilių gedimų diagnostiką, išsiaiškins, kodėl įrangos reikia daug ir įvairios, atliks keletą nesudėtingų, tačiau svarbių bandymų, norint patikrinti automobilio techninę būklę.

9-12 klasės

Žaibas – gamtos stebuklas ar kasdienybė

 

Kas yra žaibas, kaip nuo jo apsisaugoti ir kaip su juo susidraugauti?  Edukacijos dalyviai stebės laboratorijoje gaunamus žaibus, sužinos apie elektros energijos perdavimo per atstumą būdus.

5-12 klasės

Geologija – gamtos stebuklai

 

Moksleiviai sužinos, koks yra geologijos vaidmuo statybos ir kelių tiesimo darbuose, susipažins su mineralų susidarymo ir atpažinimo būdais, įdomiausiais geologiniais gamtos stebuklais

5-12 klasės

Gamtos dėsnių virtuvė „Fizikos gurmanai“

 

Moksleiviai sužinos,  kaip galima pasisemti išminties iš gamtos dėsnių, dalyvaus fizikinių reiškinių demonstravime, ieškos gamtos vyksmų atitikmenų žmoguje ir visuomenėje. Dėmesingiausių lauks prizai - ilgai išliekantis naudingas patiekalų skonis ir aromatas.

 

5-12 klasės

Saulės energetikos paslaptys

 

Moksleiviai sužinos apie Saulės energijos panaudojimo istoriją, jos virtimo elektros energija ir šiluma būdus, stebės saulės baterijos ir jos pritaikymo galimybes bei konstruos saulės baterija varomą elektromobiliuką bei kitus veikiančius įrenginius.  

5-12 klasės

Praktinės litavimo ir programavimo dirbtuvės

 

Edukacijos metu moksleiviai susipažins su mikrovaldikliais, elektronikos grandine, komponentais. Dirbtuvių dalyviai, pagal duotą brėžinį ir seką, sulituos duotą elektronikos rinkinį, kurio pagrindinis komponentas – mikrovaldiklis. Tinkamai surinkus visą gaminį, mikrovaldiklis užprogramuojamas, o jo kodą dalyviai galės koreguoti.

9-12 klasės

Kosmosas tavo namuose

 

Edukacijos dalyviai sužinos kokių naujų pojūčių pasaulį šiandien atveria mokslas, technikos laimėjimai, mokslo atradimai, supras, kam reikia tirti ir eksperimentuoti. Ar žinai kaip fizika gali atnešti kosmosą į tavo namus? Ateik ir pabandyk.

7-9 klasės

Išmaniosios medžiagos ir jų panaudojimas

 

Moksleiviai išsiaiškins,  kaip kito medžiagų panaudojimas pramonėje, kokiu tikslu jos buvo tobulinamos ir kokių savybių joms stengtasi suteikti. Edukacijos dalyviai įgis žinių apie įdomiausias ir netikėčiausias medžiagų panaudojimo sritis, unikalios medžiagų savybes bei bandys atsakyti į klausimą, ar yra išmani medžiaga, kuri gali prisitaikyti prie ją veikiančių sąlygų.

5-12 klasės

Medžiagų apdirbimo inžinerijos žaidimai

 

„Mokslas nėra sudėtingas“, – teigia edukatoriai - tyrėjai.  Žaisdami edukacijos dalyviai spręs inžinerinius uždavinius, susijusius su medžiagų apdirbimu, ir gaus atsakymus į juos dominančius klausimus.

7-9 klasės

Kompiuterinis projektavimas

 

Edukacijos metu moksleiviai sužinos apie  kompiuterinio projektavimo metodus bei naudojamas projektavimo technologijas;

AutoCAD projektavimo sistemos pagalba susipažins su dvimačiais techniniais brėžiniais, jų redagavimu, erdvės padėties keitimu, erdvinių kūnų braižymu bei vizualizacijos keitimu .

5-12 klasės

Fantazijų braižyba

 

Inžinerinės grafikos edukacijoje moksleiviai susipažins su pagrindiniais braižymo įrankiais ir jų panaudojimo galimybėmis bei naudodami braižymo įrankius kurs savo svajonių namą.

1-5 klasės