Atsiliepimai

KTK dėstytojo vizitas Rygos technikos kolegijoje

dauksys 2016 m. rugsėjo 26-27 Elektronikos ir elektros inžinerijos krypties studijų programų departamento dėstytojas G. Daukšys Rygos technikos kolegijoje skaitė paskaitų ciklą „Daliniai išlydžiai (DI) aukštosios įtampos elektros mašinų izoliacijoje. Vizito tikslas– pasidalinti informacija apie aukštosios įtampos elektros mašinų izoliacijos gedimus ir jų diagnostiką, užmegzti ryšius su kolegomis iš Rygos technikos kolegijos, pasidalinti patirtimi gerinant studijų procesą, pasisemti naujų dėstymo idėjų ir aptarti bendrą projektinę veiklą. Gauta patirtis leis atnaujinti aukštų įtampų įrenginių eksploatacijos paskaitas, tokiu būdu suteikiant konkurencinį pranašumą darbo rinkoje.

Praktika Maltoje

     „Viskas prasidėjo nuo pasiūlymo, svarstymų ir galiausiai priimto sprendimo ir išvykimo į Maltą. Man ir Liutaurui Krivčiui, AE grupės studentui, mano kolegai, su kuriuo teko dirbti kartu Meli Car Rentals", tai buvo naujas iššūkis, visgi ne Lietuvos kokiam garaže reikėjo darbuotis, o vienoje iš prestižiškiausių kompanijų. Ten darbuojantis tekdavo paplušėti ir paprakaituoti, ne vien nuo darbo, bet ir nuo alinančio karščio, kuris siekdavo apie +30 laipsnių beveik kiekvieną dieną.

      Po darbų dažniausiai laukdavo kelionės. Daugiausiai keliaudavau su kitais savo draugais, su kuriais susipažinom atvykę į Maltą. Taigi viena iš įsimintiniausių kelionių buvo į Gozo salą: tai gan nedidelė sala, tik ją norint pasiekti reikia keltis keltu. Nespėjome visiškai visos jos išnaršyti, nes turbūt būtų reikėję kokių 3 dienų apkeliauti visus jos paplūdimius ir gražiausias vietas, tai teko pabuvoti Ramla bay". Šioje vietoje paplūdimys yra šiek tiek raudonesnis, bet kaip mums taksistas pasakojo, aišku juokaudamas, kad smėlis yra nudažytas raudonai. Po to važiavome į „Azure window". Tai langas į Viduržemio jūrą. Sakoma, kad jis išnyks po kiek laiko, todėl manau, kad tokių vietų aplankymas ir kelionė per Erasmus+ programą praplėtė mano pasaulėžiūrą ir davė suprasti, kad žmogus, norintis judėti į priekį, privalo ne sėdėti vienoje vietoje, o keliauti ir norėti pamatyti, kaip atrodo tas tikras realus pasaulis.        Siūlau ir visiems kitiems išbandyti praktiką užsienyje! 

Su dideliu džiaugsmu,

Lukas Narmontas"

20150629 100415

20150720 160455

DSCF0094

IMG 2869